Išplėstinė paieška
 
 
 

Savižudybių prevencija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Savižudybės. Savižudybių prevencijos galimybių tyrimas mokykloje. Problemos aktualumas. Pasiūlymai. Kodėl būtina pagalba. Požymiai, padedantys atpažinti ketinantį nusižudyti vaiką. Ką tada daryti. Pagrindinės vaikų savižudybių priežastys. Priemonės, kurių reikia iš karto imtis. Savižudybė. Jos etapai ir rūšys. Savižudybės vertinimai. Savižudybė - kaip vidinė žmogaus drama. Savižudybė tarpasmeninių santykių kontekste. Tyrimas. Tyrimų rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Kiekvieno žmogaus gyvenime būna sunkių momentų, kiekvienas savaip juos išgyvena ir bando išspręsti iškilusias problemas, tačiau ne kiekvienas pagalvoja apie savižudybę kaip įmanomą problemų sprendimo būdą. Ar mes žinome, ką išgyvena žmogus, ketinantis nusižudyti? Kas pastūmėjo jį prie to sprendimo? Kaip jis bandė susidoroti su gyvenimo sunkumais? Ką jis jaučia ir ko nori?
Klaidinga manyti, kad savižudybė yra kokio nors vieno išorinio streso ar įvykio padarinys arba, kad tai tik skausmo, kurį žmogus išgyvena, išraiška. Savižudybė – tai ilgai trunkančio proceso rezultatas. Kokia nors konkreti priežastis dažnai būna tik paskutinis lašas, kuris priverčia žmogų galutinai apsispręsti ir įvykdyti savižudybę. Žymus suicidologas Antoon A. Leenaars pabrėžia, kad savižudybė pasirenkama dėl daugelio priežasčių: ji yra tiek vidinio, tiek tarpasmeninio pobūdžio problema. Norint suprasti savižudybės krizę išgyvenančio žmogaus ketinimus, pirmiausia reikia pažvelgti į patį žmogų. Žmogus nusižudo ne dėl skausmo ar streso, o dėl to, kad šis skausmas šiam konkrečiam žmogui yra nepakeliamas, ir jis tiesiog nesugeba susidoroti su sunkia gyvenimo situacija. Be to, nereikia pamiršti, kad gyvename tarp žmonių ir palaikome ryšius vieni su kitais. Taigi, metaforiškai kalbant, savižudybė yra vidinė žmogaus drama tarpasmeninių santykių sferoje.
Daugelis iš tų, kurie kėsinosi į savo gyvybę, iš tikrųjų visai nenorėjo mirti, o tik šaukėsi nuoširdumo ir supratimo. Kai kurie savižudžiai miršta melsdamiesi, kad juos suprastų ir išgelbėtų. Mes galime jiems padėti. Svarbiausia – neleisti žmogui pasijusti ir pasilikti vienišam. Svarbu mokėti parodyti kitam žmogui, kad mums rūpi jo sunkumai ir jausmai, esame pasirengę jį išklausyti.
Iki šiol Lietuvoje kasmet nusižudydavo apie 1000 žmonių, o 1995 m. – 1700 žmonių, vidutiniškai po 5 žmones per dieną. Daugelio mirčių buvo galima išvengti. Savižudybių rodiklis 2000 m. Lietuvoje – 44 žmonės 100-ui tūkstančiui gyventojų – yra labai aukštas. Tarpukario Lietuvoje savižudybių buvo 5 kartus mažiau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-29
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis61.04 KB
AutoriusVandena
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaSimno specialioji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savizudybiu prevencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Simno specialioji mokykla
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą