Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Savižudybė. Savižudybių prevencija (2)

Savižudybė. Savižudybių prevencija (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Savižudybė. Kodėl žmonės bando nusižudyti? Savižudybės problemos mastai. Pirminės sveikatos priežiūros personalo svarba. Alkoholizmas. Sociodemografiniai ir aplinkos veiksniai. Savižudžių dvasinė būsena. Savižudybė: mitai ir faktai. Kaip elgtis su asmeniu, mėginusiu žudytis. Savižudybių prevencijos 2003–2005 metų programa. Bendrosios nuostatos. Problemos svarba. Savižudybių prevencijos kryptys. Testas.

Ištrauka

Savižudybė - sudėtingas reiškinys, kuriuo nuo senų senovės domėjosi filosofai, teologai, gydytojai, sociologai, menininkai. Pasak prancūzų filosofo Albero Kamiū (Camus), tai vienintelė svarbi filosofijos problema ("Sizifo mitas"). Ši rimta visuomenės sveikatos problema reikalauja mūsų dėmesio, tačiau savižudybės prevencija ir kontrolė anaiptol nėra lengvas uždavinys. Kaip rodo esamos padėties tyrimai, savižudybių prevencija yra įmanoma, tik ši veikla turi būti plati ir įvairiapusiška. Labai svarbu sudaryti kuo palankesnes sąlygas vaikams ir jaunimui auklėti, efektyviai gydyti psichikos sutrikimus, kontroliuoti aplinkos rizikos veiksnius. Savižudybės prevencijos programų sėkmę didžia dalimi gali nulemti kryptingas informacijos platinimas ir budrumo ugdymas. 1999 m. PSO paskelbė tarptautinę programą SUPRE (SUicide PREvention). į šią programą įeina ir serija išleistų atmintinių, skirtų socialinėms bei profesinėms grupėms, kurios gali turėti įtakos savižudybių prevencijai. Šios grupės tarsi jungia ilgą ir visapusišką grandinę, kurią sudaro sveikatos priežiūros profesionalai, pedagogai, socialinės tarnybos, valdžios institucijos, įstatymų leidėjai, žurnalistai, teisėtvarkos pareigūnai, šeima ir bendruomenė. Mes ypač dėkingi dr.Lakshmi Vijayakumar (SNEHA, Chennai, Indija), kuri paruošė pirminį šios knygelės variantą, taip pat tekstą peržiūrėjusiems PSO Suicido prevencijos tarptautinio tinklo nariams: dr.¨ivind Ekeberg iš Oslo universiteto Ullevål ligoninės (Norvegija), prof. Jouko L¸nnkvist iš Helsinkio Valstybinio Visuomenės sveikatos instituto (Suomija), prof. Lourens Schlebusch iš Natalio universiteto Durbane (Pietų Afrika), dr. Airi Värnik iš Tartu universiteto (Estija), dr. Shutao Zhai iš Nankino Medicinos universiteto Smegenų ligoninės (Kinija). Dr. J.M.Bertolote Koordinatorius psichikos ir elgesio sutrikimams Psichikos sveikatos skyrius Pasaulinė sveikatos organizacija.
Savižudybė - reikšminga mirties priežastis daugelyje vakarų šalių, kai kuriais atvejais jų būna daugiau nei mirčių auto avarijose per metus. Dauguma šalių išleidžia didžiulius kiekius lėšų kelių saugumui užtikrinti, bet mažai skiria savižudybių ir būdų joms išvengti tyrimams, o taip pat žmonių mokymui kaip išspręsti savo problemas.
Bandymai žudytis, mintys apie savižudybę ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-24
DalykasSocialinės psichologijos namų darbas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasNamų darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.47 KB
AutoriusAndziukas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savizudybe. Savizudybiu prevencija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą