Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Lietuvos savižudybių prevencijos programos 2003-2005 metams efektyvumas

Lietuvos savižudybių prevencijos programos 2003-2005 metams efektyvumas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Lietuvos savižudybių prevencijos programos 2003-2005 metams efektyvumas. Įvadas. Savižudybės Lietuvoje sociologiniu požiūriu. Vyrų ir moterų savižudybės Lietuvoje. Savižudybės mieste ir kaime Lietuvoje. Religijos įtaka savižudybių socialiniam rodikliui Lietuvoje. Savižudybių prevencijos 2003-2005 metų programos rengimo spragos. Prevencijos krypčių pasirinkimas. Savižudybių prevencijos programos įgyvendinimo priemonės. Išvados.

Ištrauka

Savižudybių prevencijos problema Lietuvoje aktuali nuo pat nepriklausomybės atgavimo praeitame dešimtmetyje. Net artimiausiose mūsų kaimynėse, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje, kur socialinė gerovė yra panašaus lygio, savižudybių skaičius, tenkantis vienam gyventojui, yra gerokai mažesnis nei pas mus. Atrodo, pagaliau "Savižudžių valstybės" etiketė sukėlė susirūpinimą ir valdančiuosiuose sluoksniuose. 2003 balandžio 10 dieną Ministras pirmininkas ir Sveikatos apsaugos ministras pasirašė nutarimą patvirtinti Savižudybių prevencijos 2003 — 2005 metų programą. Įpusėjus programos vykdymui, Jonas Kastys savaitraštyje "Lietuvos sveikata" teigia, kad "suicidų rodiklis <...> nuo pernai vėl kyla" (Kastys, Lietuvos sveikata, Nr. 27).
Vienareikšmiškai efektyvios savižudybių prevencijos programos sukurta nėra ir, tikriausiai, niekada nebus. Jei viena prevencijos priemonė efektyvi vienai socialiniai visuomenės grupei, nebūtinai ji tiks ir kitai. Kas veiksminga vienu laikmečiu, nebūtinai bus veiksminga kitu. Privalu žinoti ir pagrindinius savižudybių skaičiui įtaką darančius veiksnius, kurie dažnai yra skirtingi kiekvienai valstybei, tautai ar net giminei. Taigi norint parengti efektyvią Lietuvos savižudybių prevencijos programą, reikia ištirti ne tik įvairių mokslo šakų siūlomas prevencijos priemones, bet ir išanalizuoti, kurios jų gali būti efektyviausiai pritaikomos mūsų šalyje.
Įpusėjus jau minėtos savižudybių prevencijos programos vykdymui, Lietuvoje savižudžių ne tik nemažėja, bet ir daugėja. Taigi, programa yra neefektyvi – tai yra problema. Šio akademinio rašto darbo tikslas — remiantis sociologijos mokslo siūlomomis savižudybių prevencijos priemonėmis bei turimais statistiniais savižudybių Lietuvoje duomenimis, įvertinti dabartinės savižudybių prevencijos programos efektyvumą ir pateikti pasiūlymus kaip ją tobulinti.
Užsibrėžto tikslo bus siekiama įgyvendinant šiuos uždavinius:
1. Išanalizuoti sociologijos mokslo siūlomus savižudybių prevencijos būdus ir jų efektyvumą.
2. Išanalizavus statistinius savižudybių Lietuvoje tyrimų duomenis, vertinti galimybę konkrečius savižudybių prevencijos metodus efektyviai taikyti praktikoje Lietuvoje.
3. Įvertinti savižudybių prevencijos 2003 — 2005 metams programoje naudojamų prevencijos priemonių efektyvumą ir nurodyti prevencijos programos koncepcijos bei parengimo spragas.
Darbo tyrimo objektas – Lietuvos "Savižudybių prevencijos 2003 — 2005 metų programa" (Valstybės žinios, 2003, Nr. 36 — 1575).
Darbo tema — "Savižudybių prevencijos 2003 — 2005 metų programos analizė". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-07-17
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis247.63 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasV. Kaladytė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos savizudybiu prevencijos programos 2003 2005 metams efektyvumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • V. Kaladytė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą