Išplėstinė paieška
 
 
 

Savižudybės (8)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Statistikos išvados. Savižudybės mieste ir kaime. Vyrų ir moterų savižudybės. Savižudybės įvairiais amžiaus tarpsniais. Savižudybių būdai. Savižudybių tipai pagal E. Durkheim. Savižudybės uždarose institucijose. Kultūrinės nuostatos ir savižudybės. Verterio efektas. Savižudiško elgesio pamėgdžiojimo mechanizmai. Žiniasklaida ir savižudybės. Savižudybės imitacijos įrodymai. Mėginimai išvengti Verterio efekto. Aktyvi eutanazija ir savižudybė su pagalba. Hemlock draugija, DGHS ir gydytojo Jacko Kevorkiano savižudybės mašina. Požiūris į savižudybes ir jų prevenciją Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Savižudybė – tai sąmoningas savo gyvybės nutraukimas. Tai daugiareikšmė, sudėtinga problema, kuri neturi vienintelės priežasties. Daugeliui žinoma, kad Lietuva yra viena iš pasaulyje pirmaujančių šalių pagal savižudybių skaičių, todėl ši tema viena iš aktualiausių šiuo metu.
Šio darbo uždaviniai yra susipažinti su:
• savižudybių statistikos išvadomis;
• tipais, kuriuos išskyrė vienas iš žymiausių praeito šimtmečio siociologų E. Durkheim;
• Verterio efektu;
• eutonazija ir savižudybe su pagalba;
• išsiaiškinti pagrindines savižudybių priežastis.

Savižudybių mastui nusakyti dažniausiai vartojamas rodiklis – savižudybių, tenkančių šimtui tūkstančių gyventojų, skaičius. Jis rodo, kiek nusižudo žmonių iš kiekvieno šimto tūkstančių visos šalies ar kurios nors grupės gyventojų per metus. Savižudybės faktą daugelyje šalių, taip pat ir Lietuvoje, konstatuoja teisininkai, prokuratūros darbuotojai, o teismo medicinos ekspertai parašo mirties priežastį ir diagnozę mirties liudijimuose, kitur kartais tai atlieka gydytojai. Vengrijoje kiekvienas savižudybės ar įtariamos savižudybės atvejis kruopščiai ištiriamas ekspertų.
Užfiksuoti visas įvykstančias savižudybes yra labai sunku. Tyrimai rodo, kad įvairiose šalyse realus savižudybių skaičius gali būti didesnis už oficialius rodiklius nuo 30% iki 200%. Daug tiksliau užfiksuojami nusižudymai vadinamaisiais "grubiais" metodais (pasikariant, nušokant nuo aukštų vietų, nusišaunant) negu "švelniais" (pvz., nusinuodijant alkoholiu, vaistais, perdozavus narkotikais).

Prieškarinės Lietuvos miestuose nusižudydavo 4-5 kartus daugiau žmonių negu kaimuose. 1937 m. Teisininkas R. Burokas tai paaiškino tuo, jog miestiečiai daugiau geria, dažniau serga venerinėmis bei psichinėmis ligomis, labiau skursta materialiai, lieka be darbo, jie nebepajėgia išsilaikyti ir lenktiniauti "skubaus gyvenimo tempe" su savo bendrininkais ir ieško išeities savižudybėje. Bet nuo 1971 m. kaime įvyksta daugiau savižudybių negu mieste. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-10
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis30.06 KB
AutoriusEkaterina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savizudybes (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą