Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Depresija ir jos įveikimo būdai

Depresija ir jos įveikimo būdai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Depresijos samprata. Depresijos atsiradimo priežastys. Depresijos formos. Depresijos gydymo būdai. Išvados.

Ištrauka

Visiems pasitaiko prastos nuotaikos periodų, tačiau daugeliui bloga nuotaika praeina lygiai taip pat, kaip ir buvo užklupusi. Tai yra normalu. Bet yra nemažai žmonių, kurių bloga nuotaika trunka labai ilgai ir yra tokia gyli, kad net trukdo normaliai gyventi. Negana to, ima varginti nerimas, įkyrios mintys, nemiga. Ši būsena nepraeina nei po kelių dienų, nei po kelių savaičių. O negydoma ji gali tęstis metų metus.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, depresija yra vienas svarbiausių visuomenės negalios ir naštos šaltinių. Jos atvejai sudaro 5,4 % visuomenės ekonominės naštos ir 47 % neuropsichiatriniams sutrikimams tenkančios naštos.
Valstybinio psichikos sveikatos centro (VPSC) duomenimis, prieš trejetą metų dėl depresijos į gydymo įstaigas per metus kreipdavosi 900-1000 naujų pacientų. Per pastaruosius trejus metus atvejų skaičius patrigubėjo ir dabar jau siekia 3,5 tūkst. naujai išsiaiškintų depresijos atvejų. Pastaraisiais metais vaikų depresijos atvejų skaičius taip pat auga. Depresijos augimo žymeniu Lietuvoje laikytinas ir savižudybių skaičiaus augimas.
-Todėl darbo autoriaus nuomone, pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, kad iki 2020 metų depresija bus labiausiai paplitusi liga pasaulyje. Būtent ji lems daugiausiai mirčių. Statistika leidžia suvokti problemos mastą, tačiau ji nėra pajėgi atspindėti depresija sergančio žmogaus nevilties, liūdesio, nerimo, baimės, skausmo ir kitų simptomų.
Darbo objektas - depresija ir jos įveikimo būdai.
Darbo tikslas – išanalizuoti depresiją ir jos įveikimo būdus.
Uždaviniai:
1. Pateikti depresijos sampratą;
2. Aprašyti depresijos atsiradimo priežastis;
3. Apibūdinti depresijos formas;
4. Aprašyti depresijos įveikimo būdus.


Depresija – tai ne tik bloga nuotaika ar nusiminimas. Depresija tai ir liga, kuri diena po dienos veikia mintis, jausmus, fizinę sveikatą ir elgseną. Tai kartu ir kūno, ir sielos liga. Tai labai svarbu suprasti ne tik sergančiajam depresija, bet ir jį supantiems žmonėms. Dažnai pats sergantysis depresijos simptomus priskiria valios trūkumui, tinginystei, charakterio silpnumui, o aplinkiniai tikisi, kad jis "suims save į rankas", pažvalės. Tokie reikalavimai ir viltys beprasmiai.
Depresija išvertus iš lotynų kalbos reiškia prislėgtumą, todėl galima teigti jog depresija yra tam tikras nuotaikos sutrikimas, kuriam būdinga prislėgta, liūdna nuotaika, sulėtėjęs mastymas, energijos stoka, prislopinti judesiai ir kalba. Depresija yra gana plačiai paplitęs sutrikimas, nurodoma, kad net 10 % visų gyventojų patiria ilgiau ar trumpiau trunkančias depresines būsenas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-15
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis15.65 KB
AutoriusRūta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Depresija ir jos iveikimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą