Išplėstinė paieška
 
 
 

Depresija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Depresijos sąvoka, Depresijos formos, Sutrikimo laipsnis, Eiga, Papildomi veiksniai, Depresijos simptomai, Depresijos priežastys, Moterų depresija, Vyrų depresija, Senyvo amžiaus žmonių depresija, Vaikų depresija, Depresijos gydimo Vaistai ir psichoterapija, Elektros traukulių terapija, Magnetinė stimuliacija, Klajoklio nervo stimuliacija, Šviesos terapija, Vaistai, Gydymo pradžia, Gydymas augaliniais preparatais, Psichoterapija, Trumpoji terapija, Psichodinaminė terapija.

Ištrauka

Depresija, kas tai?


Depresija – tai nuotaikos sutrikimas, kuriam būdinga liguistai prislėgta, liūdna nuotaika, sulėtėjęs mąstymas, energijos stoka, prislopinti judesiai ir kalba. Greta šių pagrindinių depresijos požymių, dažnai pasireiškia ir savęs nuvertinimo, kaltumo idėjos. Depresija yra plačiai paplitęs sutrikimas, nurodoma, kad net 10 procentų visų gyventojų patiria ilgiau ar trumpiau trunkančias depresines būsenas, dažniau sutrikimas pasitaiko moterims.
Depresinis sutrikimas - tai liga, kuri paliečia žmogaus kūną, nuotaiką ir mąstymą. Jis turi įtakos tam, kaip kas valgo, miega, jaučiasi ir mąsto. Depresinis sutrikimas - tai ne praeinanti prislėgta nuotaika. Tai nėra asmeninio silpnumo požymis ar būklė, kurią valios pastangomis arba noru galima įveikti. Žmonės, sergantieji depresija, negali paprasčiausiai "susiimti" ir pasveikti. Nesigydant simptomai gali tęstis savaitėmis, mėnesiais ir netgi metais. Tinkamai gydant, daugeliui susirgusiųjų depresija galima padėti.
Depresijos formos
Depresijos sutrikimai pasireiškia įvairiausiomis formomis. Depresijos formos skirstomos ne tik pagal sunkumo laipsnį, bet ir pagal eigą ir kitus papildomus ir turinčius įtakos veiksnius.
Sunkumo laipsnis
Ar depresija yra lengva, vidutinio sunkumo ar sunki, sprendžiama pagal simptomų skaičių ir pobūdį (rūšį). Neįvertinamos tik segančiojo kančios

Eiga
Depresijos pobūdį (rūšį) lemia jos eiga ir dažnumas.
• Jei depresija pasireiškia vieną kartą, vadinama depresijos epizodu.
• Pasikartojanti ir vėl visiškai praeinanti depresija vadinama recidyvia.
• Įmanoma yra ir tai, kad sergantysis ilgus metus serga vis stiprėjančia, niekada visiškai nepraeinančia depresija. Šiuo atveju kalbama apie distimiją.
Papildomi veiksniai
Depresija, be sunkumo laipsnio ir eigos, remiantis kitais veiksniais, skirstoma.
• Depresiją gali sukelti vidaus organų (somatinės) ligos arba vaistai.
• Įmanoma, kad depresija glaudžiai siejasi su kokiu nors žmogaus gyvenimo įvykiu.
• Kitas papildomas veiksnys - maniakinė depresinė psichozė, vadinamieji bipoliniai sutrikimai - kai labai ryškiai išreikšta manija ir depresija. Per manijos fazę ligonis esti perdėm aktyvus ir jis labai daug ir garsiai kalba. Manijos metu sutrinka ligonio mąstymas, jis negali priimti sprendimų, keičiasi elgesys, dėl to gali kilti sunkių problemų, ligonis gali patekti į keblią situaciją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-03-25
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis25.23 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Depresija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą