Išplėstinė paieška
 
 
 

Depresija (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Nuotaikos sutrikimai. Didžioji depresija. Bipolinis sutrikimas. Depresija. Kas tai? pogimdyvinė depresija. Poveikis vaikui. Ką daryti ištikus depresijai po gimdymo. išeities pradžia - tikslinga veikla ir bendravimas. Dažna depresijos baigtis - savižudybė. Klastūnė depresija iš arti. Tikros istorijos. Patarimai. Kur ieškoti išeities? Išvados.

Ištrauka

Senovėje žmogus jautėsi bejėgis prieš galingas ir nesuprantamas gamtos jėgas. Dėl to jų bijojo ir jas garbino. Dar paslaptingesni, nesuprantamesni buvo tokie reiškiniai kaip liga, mirtis ir, žinoma psichikos sutrikimas. Su psichikos ligomis žmogus susidūrė jau labai seniai ir siejo jas su antgamtinėmis jėgomis. Ne veltui iš visų medicinos šakų psichiatrija ilgiausiai išliko idealistinės pasaulėžiūros ir religijos įtakoje.
Su psichiniais sutrikimais susiduriame skaitydami senovės legendas, mitus, padavimus. Visais laikais jomis domėtasi ir stengtasi vienaip ar kitaip gydyti. Sergantieji jomis dažniausiai keldavo baimę ir neviltį, todėl atsirasdavo daug klaidingų įsitikinimų, įvairių prietarų, burtų, ritualų.
Pažvelkime į dabartį. Kalbant apie vieną baisiausių psichikos ligų – depresiją, nebūtina žvilgčioti atgal. Greičiau priešingai, reikia drąsiai žiūrėti pirmyn, analizuoti jos priežastis ir dažnai skaudžiai neišvengiamas pasekmes.
Depresinis sutrikimas - tai liga, kuri paliečia žmogaus kūną, nuotaiką ir mąstymą. Jis turi įtakos tam, kaip kas valgo, miega, jaučiasi ir mąsto. Depresinis sutrikimas - tai ne praeinanti prislėgta nuotaika. Tai nėra asmeninio silpnumo požymis ar būklė, kurią valios pastangomis arba noru galima įveikti. Žmonės, sergantieji depresija, negali paprasčiausiai "susiimti" ir pasveikti. Nesigydant simptomai gali tęstis savaitėmis, mėnesiais ir netgi metais. Tinkamai gydant, daugeliui susirgusiųjų depresija galima padėti.

Nuotaikos sutrikimų emociniai kraštutinumai pasireiškia dviem pagrindinėmis formomis:
1) didžiąja depresija, kai žmogų ilgai vargina beviltiškumas ir sąstingis, kol galų gale grįžtama į normalią būseną;
2) bipoliniu sutrikimu, kai žmogaus nuotaikos kaitaliojasi tarp depresijos ir manijos, t.y. per didelio sujaudinimo, hiperaktyvumo būsenos.
Didžioji depresija. Turbūt kiekvienas žino kaip jaučiasi depresijos apimtas žmogus. Jei esate toks, kaip daugelis Aarono Becko ir Jeffery Youngo (1978) tirtų studentų, tai tam tikrais metų tarpsniais, greičiau tamsiais žiemos mėnesiais, o ne vasarą, pajuntate keletą depresijos simptomų. Galite jaustis stipriai nusivylęs ateitimi, nepatenkintas gyvenimu ar atskirtas nuo kitų. Gali trūkti energijos dirbti ar net išlipti iš lovos; sunku sutelkti dėmesį, normaliai valgyti ar miegoti; kartais atrodo, kad geriau būtų numirti. Galbūt mokykloje mokytis buvo nelengva, dabar gi blogesni pažymiai kelia grėsmę jūsų tikslams. Galbūt priešingi tėvų ir draugų lūkesčiai atrodo neištveriami. Galbūt į neviltį jus pastūmėjo socialiniai sunkumai – vienatvė ar nutrūkę meilės ryšiai. O svarstymai kartais gal tik dar labiau jus kankina.
Jei taip, jūs nesate vienas. Depresija – tarsi ‘sloga’ tarp kitų psichikos sutrikimų – toks pavadinimas tikslaia nusako jos paplitimą, bet ne jos sunkumą.
Depresija gali būti tinkamas atsakas į labai liūdnus įvykius, pvz, svarbią netektį ar gedulą. Kai blogai jaučiamės reaguodami į skaudžius įvykius, tai rodo ryšį su tikrove. Didžioji depresioja bus tuomet, kai depresijos požymiai trunka 2 savaites ar ilgiau be jokios priežasties. Liūdesys gavus blogą žinią, ir nuotaikos sutrikimas skiriasi taip, kaip uždusimas po fizinių pratimų ir nuolat kamuojantis dusulys.
Bipolinis sutrikimas. Po keleto savaičių ar mėnesių, gydant ar negydant, depresijos epizodai baigiasi. Depresijos apimti žmonės paprastai atsigauna – dažniausiai grįžta į įprastą gyvenimo ritmą. Tačiau kai kurie žmonės pamažu pereina į kitą, priešingą, emocinį kraštutinumą – euforišką, hiperaktyvią, aklai optimistišką manijos būseną. Depresija yra sulėtėjęs gyvenimas, o manija - greitas veržimasis pirmyn. Kai depresija kaitaliojasi su manija, vadinasi, prasidėjo bipolinis sutrikimas. Manijos fazės žmogus paprastai yra ypač šnekus, labai aktyvus, pakilios nuotaikos, jam reikia nedaug miego, jis rodo mažiau seksualinio varžymosi. Tokio žmogaus kalba garsi, lengvabūdiška, sunkiai pertraukiama.
Vienas iš manijos simptomų yra disžiulis optimizmas ir savęs vertinimas, kuris gali pasireikšti neapgalvotu išlaidavimu ir investavimu. Manijos apimtą žmogų erzina patarimai, tačiau jį reikia ginti nuo jo paties netikusių sprendimų. Tačiau, jei manijos forma švelnesnė, kilusi energija ir laisva mąstymo tėkmė gali skatinti kūrybingumą. Poetai, dailininkai ir dramaturgai ypač linkę į bipolinį sutrikimą.
Emocijoms tinka tai, kas tinka ir visam kitam: kas kyla, tas leidžiasi, arba pereina į trumpą depresiją. Varginantis bipolinis sutrikimas daug retesnis negu didžioji depresija, jis nustatomas 1% JAV gyventojų. Kitaip negu didžioji depresija, jis vienodai būdingas ir vyrams, ir moterims. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-11
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis42.03 KB
AutoriusVirga
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Depresija (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą