Išplėstinė paieška
 
 
 

Depresija (5)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Depresija. Vaikų ir paauglių depresijos simptomai. Vaikų ir paauglių depresijos priežastys. Galimi depresijos rodikliai. Vietoj išvadų....

Ištrauka

Žmogaus gyvenimą nuolat lydi įvairios emocijos – džiaugsmas, liūdesys, nerimas, pyktis, kiti stresiniai faktoriai.. Ilgesnį laiką trunkanti emocinė būsena vadinama nuotaika. Ji tam tikrą laiką veikia suvokimą, mąstymą, turi įtakos žmogaus veiklumui, gebėjimui susikaupti (dėmesio koncentracijai), atminčiai. Nuotaika nėra griežtai apibrėžta laiko atžvilgiu. Vieniems žmonėms būdingas nuotaikos pastovumas, nebūna arba retai būna ryškių emocinių reakcijų, kitų nuotaika greitai kinta.Tačiau kartais gali būti nuotaikos sutrikimų, vadinamų afektiniais.
Nuotaikos, arba afektinis, sutrikimas – tai ilgalaikės emocinės pusiausvyros praradimas, pasireiškiantis depresija, manija, arba mišria būsena. Jį lydi įvairių aktyvumo lygmenų pakitimai. Daugelis simptomų yra antriniai arba aiškiau suprantami nuotaikos sutrikimo kontekste. Šis surikimas paveikia asmens veiklą, mąstymą, aplinkos supratimą ir kt.
Depresija – liguistai prislėgta, liūdna nuotaika,liūdesio ar dirglios nuotaikos periodas, kuriam paprastai būdinga sulėtėjęs mąstymas ir prislopinti judesiai.Greta šių pagrindinių depresijos požymių dažnai pasireiškia ir menkavertiškumo, kaltumo idėjos. Depresija bendroje psichopatologijoje užima svarbią vietą, nes pasitaiko dažnai. Dabartiniu požiūriu tai yra viena iš žmogaus emocinės regeneracijos formų, nuo natūralių emocijų skiriasi ilgesne trukme (dvi ar daugiau savaičių), intensyvumu ir suicidaline rizika, o taip pat neretai ir su kitais psichopatologiniais fenomenais.Remiantis naujausiais pasaulo medicinos mokslo duomenimis, pirminės sveikatos priežiūros gydytojai iš 2500 aptarnaujamų gyventojų 20%, t.y. 500 asmenų, nustato depresijas.
Depresinė būsena susideda iš dviejų dalių:1) neigiami subjektyvūs išgyvenimai; 2) simptominė elgesio išraiška, mimika, gestikuliacija, kai kurie organizmo pokyčiai. Esant depresijai kaip ligai yra ir trečiasis komponentas – patologiniai mechanizmai, esantys ligos pagrindu, kurie pasireiškia emociniais sutrikimais.
R. Kočiūnas, Humanistinės ir egzistencinės psichologijos instituto profesorius, rašo, kad depresija labai dažnai pasireiškia ištikus įvairiems gyvenimo sunkumams ir yra daugelio psichinių sutrikimų, kaip depresinė neurozė, psichozė, simptomas. ‚Depresija pirmiausia yra susijusi su nuotaikos pokyčiais. Žmogus tampa liūdnas ir paniuręs, jį apninka mintys apie savo nevykusį gyvenimą, degina stiprus kaltės jausmas. Jis praranda gyvenimo skonį ir gebėjimą priešintis jo sunkumams, taip pat nebesidomi dalykais, kurie anksčiau traukė. Depresyvaus žmogaus sulėtėja ne tik elgesys, bet ir mąstymas."
Depresija dažnai įvardijama kaip tik suaugusiems žmonėms būdinga liga. Tačiau nuo šio sutrikimo kenčia ne tik suaugę, bet ir vaikai bei paaugliai. Tik pastaruoju metu specialistai ėmė skirti daugiau dėmesio vaikų depresijos tyrimams. Depresyvi nuotaika ir ilgalaikė vaikų depresija dažnai būdavo nepastebima, kadangi jos pasireiškimo simptomai skiriasi nuo suaugusiųjų depresijos. Vaikų ir paauglių depresiniai simptomai žymiai daugiau priklauso nuo amžiaus, lyties, ligos stadijos, šeimyninės aplinkos. Vaikų ir paauglių depresija pasireiškia ryškesniais nuotaikos svyravimais nei suaugusiųjų depresija. Dažnai būna liūdna nuotaika, pasyvumas dienos metu ir nuotaikos pagerėjimais po dienos miego arba vakare. Vaikų depresija ne būtinai pasireiškia tik pasyvumu. Kartais šiam afektiniam sutrikimui būdingas agresyvumas (ypač berniukams), nuotaikos nestabilumu. Tuo tarpu suaugusiųjų depresijai daugiau būdingas nuotaikos stabilumas. Juos kankina niūri, prislėgta nuotaika, judesių lėtumas, sulėtėjęs mąstymas ir pan. Vaikai, savo ruožtu, neparodo juos kamuojančių jausmų. Pastebėta, jog ši liga gali pasireikšti keliems šeimos nariams.Tuo grindžiama genetinė ir biologinė depresijos kilmės prielaida. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-04
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis13.52 KB
AutoriusVirginija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Depresija (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą