Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Vaikų ir paauglių depresija (2)

Vaikų ir paauglių depresija (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Kaip atpažinti depresiją. Pavojaus signalai. Depresijos simptomai. Paaugliams svarbiausia nuoširdūs santykiai. Išvados.

Ištrauka

Depresija dažnai įvardijama kaip tik suaugusiems žmonėms būdinga liga. Tačiau nuo šio sutrikimo kenčia ne tik suaugę, bet ir vaikai bei paaugliai. Depresija yra liga, kurios metu prislėgta asmens nuotaika bei su ja susiję jausmai apima ir neigiamai paveikia visas individo normalaus funkcionavimo sritis. Lietuvoje tyrimų, kiek moksleivių serga depresija, nėra. Tačiau kitų šalių statistika rodo, kad depresija serga 2-3 proc. vaikų ir 4-8 proc. paauglių. Ne viename moksliniame šaltinyje galima rasti duomenų, kad net iki 20 proc. jaunuolių ir paauglių serga depresija.1 Stresą bei netektį išgyvenantys, dėmesio, mokymosi ir elgesio sutrikimų turintys vaikai susiduria su didesne depresijos grėsme. Pastebėta, jog ši liga gali pasireikšti keliems šeimos nariams. Tuo grindžiama genetinė ir biologinė depresijos kilmės prielaida.
Būtina anksti nustatyti nuo depresijos kenčiančius vaikus ir ne mažiau svarbu laiku suteikti jiems tinkamą pagalbą. Reikia keisti klaidingą požiūrį, jog šis sutrikimas nereikalauja profesionalaus gydymo (dar nesenai depresiją vengta vadinti liga).
Daugelis depresijos požymių lieka nepastebėti. Tai nereiškia, kad tėvai abejingi savo vaikams - tiesiog yra gana sunku nuspręsti, ką vertinti kaip normalius brendimo požymius, o kur jau rimtų emocinių problemų pradžia. Tėvai turėtų kreiptis pagalbos, jei šie požymiai vaikams vis kartojasi, vargina ir vaikus, ir tėvus, ir trukdo vaikui normaliai gyventi įprastoje aplinkoje.
Kaip atpažinti depresiją? Lietuvos moksleiviai labiausiai skundžiasi mokymosi našta. Stresas, patiriamas mokykloje dėl didžiulio krūvio ir didelių reikalavimų, santykiai su mokytojais – dažniausios vyresnių klasių moksleivių vardijamos problemos. Dažniausiai emociniai sunkumai kankina tuos, kurie labai stengiasi mokytis, tačiau pasiektas rezultatas jų netenkina.
Depresija-t.y., patologinis nuotaikos pablogėjimas, kuris vis dažniau pasireiškia ir vaikų bei paauglių amžiuje. Maždaug apie 15-20 proc. vaikų gimsta turėdami genetiškai užprogramuotą silpną psichinį imunitetą.2
Paauglių depresija vis dar sunkiai diagnozuojama ir laiku negydoma. Paaugliams būdingi ne tokie įprastiniai depresijos požymiai, kaip nuotaikų kaita, miego sutrikimai, užsisklendimas savyje. Paauglių depresija pasireiškia irzlumu, nepakantumu ar net agresyvumu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-05
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.51 KB
Autoriusvirginija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku ir paaugliu depresija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą