Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Raidos psichologija (11)

Raidos psichologija (11)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus raidos psichologijos tikslai, objektas, struktūra. Gyvenimo pradžia – prenatalinis vystymasis ir gimimas. Pirmieji dveji gyvenimo metai. Kūdikystė. Žaidimų metai. Vaiko kalbos raida. Išvados.

Ištrauka

Tikslas. Raidos psichologijos tikslas – suprasti žmogaus augimą ir keitimąsi. Mėginama nustatyti, kokie įvykiai ir aplinkybės suformavo tą individą, stengiamasi numatyti, kokia jo ateitis. Be abejo, tuo domisi ne vien tik raidos psichologai. Mes visi mėginame aptarinėti pačių, taip pat pažįstamų žmonių praeitį ir spėlioti ateitį. Būdami labai išsilavinę ar įžvalgūs, negalime visiškai suprasti ar tiksliai numatyti konkretaus žmogaus gyvenimo.
Atliekant raidos psichologijos mokslinius tyrimus, sukaupta daug informacijos apie įprastą ar neįprastą elgesį, apie paveldėtas ir gyvenant įgytas ypatybes, apie aplinkos įtaką individo raidai. Remiantis šia informacija, galima geriau suprasti žmogaus praeitį, dabartį ir tiksliau prognozuoti ateitį.
Taigi raidos psichologija – tai psichologijos šaka, tirianti, kaip žmonės ilgainiui keičiasi. Ji pagrįsta moksliniu žmogaus mąstymo, kalbos, emocijų, bendravimo ypatybių, fizinės žmogaus raidos tyrimu, rūpinimusi praktiniais jo poreikiais ir kt.
Raidos psichologijos objektas. Raidos, vystymosi psichologija studijuoja visą žmogaus raidą – nuo gyvybės užsimezgimo iki mirties, todėl galima sakyti, kad raidos psichologijos objektas yra augantis žmogus. Stengiamasi suprasti raidos dėsningumus ir rasti įvairių problemų sprendimų būdus. Problema – įgimto ir įgyto santykis.
Uždaviniai, tikslai – suprasti žmogaus augimą ir keitimąsi; nustatyti, kokie įvykiai ir aplinkybės suformavo individą, stengiamasi numatyti, kokia jo ateitis. Svarbiausias raidos psichologijos tikslas – aprašyti, įvertinti ir paaiškinti augančio vaiko elgesį ir sugebėjimų pokyčius.
Žmogaus raida gali būti skirstoma į 3 pagrindines sferas:
1. Fizinė (vaiko augimas, brendimas – kūno pasikeitimai, motoriniai sugebėjimai);
2. Pažintinė (kiekvieno amžiaus tarpsnio psichiniai procesai – mąstymas ir kalba);
3. Psichosocialinė (emocijų, asmenybės ir tarpusavio ryšių su kitais raida).
Prenatalinis periodas apima laikotarpį nuo apsivaisinimo iki gimimo. Šis periodas yra dar dalijamas į du laikotarpius:
1. Embrioninis laikotarpis, kuris trunka nuo apsivaisinimo pradžios iki šešiasdešimtosios dienos (iki aštuntos savaitės), kol susiformuoja svarbiausi organai. *Pvz., širdies ir kraujagyslių sistema formuojasi nuo 20-osios iki 50-osios embriono vystymosi dienos.
2. Vaisiaus laikotarpis trunka nuo šešiasdešimtosios dienos iki gimimo. Kai kurie organai jau yra susiformavę ir šiame periode tik auga. Jau šios antrosios stadijos pradžioje vaisius turi žmogaus pavidalą. Pvz., nuo šešiasdešimtosios iki aštuoniasdešimtosios dienos susiformuoja veidas, rankų, kojų pirštai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-03
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis17.53 KB
Autoriusžydrūnė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Raidos psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą