Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Alkoholio įtaka žmogui

Alkoholio įtaka žmogui

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Alkoholis. Nepilnamečių girtavimas. Alkoholio gamyba – pelningas verslas. Alkoholizmas – liga. Priežastys skatinančios vartoti alkoholį. Išvados.

Ištrauka

Kas yra alkoholis?
Alkoholis – etilo alkoholis – tai cheminė medžiaga, cukraus ir krakmolo turinčių augalų rūgimo produktas, labai stiprus, dažniausiai vartojamas narkotikas, prie kurio greitai priprantama.
Kas yra alkoholikas?
Alkoholikas – tai žmogus turintis labai stiprų fizinį bei psichinį potraukį alkoholiui.
Kas yra alkoholizmas?
Alkoholizmas - lėtinė, progresuojanti liga, pasireiškianti stipriu potraukiu išgerti, nepaisant alkoholio daromos žalos sveikatai bei santykiams su aplinkiniais.
Ar alkoholizmas paveldimas?
Yra daug šios ligos priežastis aiškinančių teorijų, viena iš jų paveldimumo teorija. Tačiau susirgti gali visi, kurie vartoja alkoholinius gėrimus ir ypač reguliariai.
Ar alkoholizmas išgydomas?
Taip, bet su sąlyga jog žmogus pats norės pasveikti ir to sieks.
Ar alkoholis skirtingai veikia vyrus ir moteris?
Taip; dėl tam tikrų fermentų, kurie skaldo alkoholį, trūkumo moters organizme, jos daug greičiau tampa alkoholikėmis, nei vyrai.
Ar yra saugi alkoholio dozė?
Net mažiausių dozių reguliarus vartojimas yra kenksmingas ir veda į priklausomybės pavojų. Žmonėms, sergantiems alkoholizmu, net mažiausia dozė veda prie girtavimo protrūkių.
Alkoholio vartojimas yra svarbiausias daugelio socialinių problemų veiksnys; su juo siejama žymi dalis nusikalstamumo, savižudybių, nelaimingų atsitikimų, ištuokų, prievartos šeimoje. Pravaikštos, darbo traumos, nepagaminta produkcija, blogesnė jos kokybė bei kitos alkoholio vartojimo pasekmės padidina ekonominius nuostolius, kurie Lietuvos tipo šalyse gali sudaryti 10% bendro nacionalinio produkto ir viršyti 4 milijardus litų per metus. Alkoholio vartojimas sąlygojamas daugelio kultūrinių, socialinių ir psichologinių veiksnių, tačiau jo pagrindu yra specifinis alkoholio poveikis į nervų sistemą ir psichiką.
Girtumas - apskritai visiems žinoma būsena. Mažai atsirastų žmonių, kurie patys nebūtų patyrę alkoholio poveikio. O girtą yra matęs kiekvienas.
Alkoholis nėra šiuolaikinės civilizacijos vaisius. Svaigalai pasiekė mus iš amžių glūdumos. Žinomas vokiečių etnografas Julijus Lipsas teigia, kad Paryžiaus kavinių nuolatinių lankytojų aperityvas, rusiškoji stalo degtinė, angliškųjų klubų viskis, raudonasis bei putojantis vynas iš tikrųjų yra pirmykščių žemdirbių alaus, vyno ir klajoklių genčių rauginto kumyso patobulinti variantai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.63 KB
AutoriusTixiro
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholio itaka zmogui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą