Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Asmenybės raida vaikystėje

Asmenybės raida vaikystėje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Vaiko psichinis vystymasis. Emocijos ir asmenybė. Vaikų ir tėvų bendravimo problemos. Vaiko mąstymas ir kalba. Žaidimas. Žaidimų tipai. Ką vaikai žaidžia? Apie žaislus. Kad žaisti nenusibostų? Piešiniai. Išvados.

Ištrauka

Daug svarbių dalykų ištinka žmogų dar iki jam užgimstant. Niekas nepasirenka nei motinos, nei tėvo, nei genų tačiau kūrybiškumo savybė iš visų kitų gyvybės formų būdinga tik žmogui. Ji suteikia jam tam tikrą laisvę elgtis nepriklausomai nuo situacijos ir net gi įveikti genų įtakos tam tikras asmenybės savybes.
Vaiko asmenybės vystymasis labai priklauso nuo tėvų, nes jie ne tik perduoda paveldėjimo galimybes, bet ir sudaro pačią reikšmingiausią jo aplinkos dalį. Tėvai turi rodyti savo vaikams besąlygiškos meilės ir stipraus prieraišumo jausmus. Motina paprastai tampa vaiko vystymąsi labiausiai veikiančiu asmeniu, todėl tarp jo ir motinos susidaro ilgalaikis ryšys, vėliau jis labiau paklūsta jos nurodymams, pamokymams nei kitų asmenų. Gera pradžia- sveiki genai ir stiprus ryšys su motina- turi labai didelę reikšmę visai vaiko ateičiai, jo ar jos vystymosi sėkmingumui tiek vaikystės metais, tiek paauglystėje. Nerūpestingoji pirmoji vaikystė- žaidimų metai ir vaikas žengia į naują amžiaus tarpsnį. Antrąją vaikystę, kuri trunka nuo 8 iki11-12 metų. Šis laikotarpis dabartiniu metu dažniau vadinamas viduriniąja vaikyste, kurios ribos nuo 6 iki12 metų.
Raida yra nenutrūkstantis procesas prasidedantis apvaisinimu ir besitęsiantis visą gyvenimą. Psichologinė raida- nulemta neurologinės raidos gyvenimo funkcijoms garantuojančio elgseną. Dabartinėje Lietuvos švietimo koncepcijoje pabrėžiama, kad reikia visapusiškai pažinti vaiką bei sudaryti tokią aplinką, kuri padėtų atskleisti jo prigimčiai, individualumui, žadintų kūrybiškumą ir atvirumą, teiktų plačių galimybių kiekvienam vaikui tobulėti.
Naujagimio refleksinių judesių mechanizmai yra įgimti, todėl ir patys judesiai atliekami automatiškai. Refleksai padeda organizmui apsiginti nuo staigių dirginimų, su kuriais sąmoningai susidoroti būtų labai sunku. Dauguma ju išlieka ir suaugusio žmogaus elgesyje. Be šių, kūdikis turi ir specifiškus refleksus, kurie yra naudingi jo vystymuisi. Kūdikis jau pirmomis savo gyvenimo dienomis ir net valandomis gali suvokti išorinius aplinkos daiktus ir juos skirti pagal tam tikrus požymius. Psichologai pripažįsta, kad kūdikystėje visus jutimo organus galima gerai lavinti. Naujagimio psichika dar neišskiria "aš" ir aplinkos. Ją sudaro kintančių būsenų išgyvenimas. Tačiau jis nesupranta šios būsenos šaltinių. Naujagimis yra susijęs su pačiais objektais, todėl gyvenimo pradžioje jo psichinė būsena tik pradeda diferencijuotis lavėjant jutimams, plečiantis kontaktams su kintamu išoriniu pasauliu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-06
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis142.98 KB
Autoriussvajunas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE. Vaišnoraitė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes raida vaikysteje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • E. Vaišnoraitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą