Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Alkoholizmo problema šeimoje

Alkoholizmo problema šeimoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Alkoholizmo požymiai. Penkios alkoholizmo stadijos. Kuo skiriasi alkoholikas ir girtuoklis? Geriantys tėvai. Alkoholio poveikis gemalui. Vaikas patiria daugybę negerų jausmų, susijusių su vieno ar abiejų tėvų išgėrinėjimu. Suaugęs alkoholikų vaikas. Patarimai šeimai, kurioje yra priklausomas nuo alkoholio žmogus. Į ką mokytojas turėtų atkreipti dėmesį! Išvados.

Ištrauka

"Svaiginkimės vynu, myluokime moteris, linksminkimės ir kvatokimės. Kitądien klausykimės pamokslų ir gydykimės". Lord Byron .
Manoma kad gryno pavidalo alkoholį, ankstyvaisiais viduramžiais aptiko arabai. Sukūrė, bet patys (tikintys Mahomedu) jo nevartojo. Negeria ir budistai, kurie sudaro puse milijardo gyventojų. Alkoholio nevartoja ir trečdalis krikščionių. Gaminti spiritą vaistams ir pramonei – kitas reikalas. Žodis "alkuhul" kilęs iš arabiško žodžio, reiškiančio smulkius miltelius antakiams juodinti. Viduramžio alchemikai šį pavadinimą patikslino – alkoholiu ėmė vadinti tik iš cukraus gaunamas distiliuotas medžiagas. Visa tai buvo daroma ne gėrimui, o "filosofiniam akmeniui" sukurti. Akmens nesukūrė, bet po truputį buvo rasta įvairių alkoholių, žmonėms labiau pažįstamų metilo ir etilo vardais. Tiesa, tų gėrimų, kurių mes dabar turime, lietuviai nežinojo. Jie gerdavo midų, alų. Jį prieš mūsų erą iš kviečių ėmė gaminti Mesopotamijoje, iš miežių – Egipte, iš ryžių – Azijoje iš javų – Amerikoje. Kam? Kad apsvaigtų. O jei negalime laiku sustoti, jei yra tik noras svaigintis? Jei už alkoholio lašą žmogus pasiruošęs parduoti sielą?! Ar šis žmogus alkoholikas?
Sunku atskirti alkoholizmą nuo girtavimo. Tai gali padaryti tik gydytojas. Nustatyti alkoholizmą pirminėse stadijose labai sunku. Pasak, gydytojo B. Moskalenko, nei išgeriamo alkoholio kiekis, nei išgertuvių dažnumas nėra pagrindiniai požymiai, leidžiantys nustatyti ligos buvimą ar nebuvimą. Šioje srityje nėra norminių ribų. Gydytojas narkologas B. Moskalenko (1992) alkoholizmą įvardija kaip toksikomanijos formą, su potraukiu vartoti svaigalus, turinčius sudėtyje etilo spirito.
Ilgalaikis tokių svaigalų vartojimas stiprina potraukį ir atsiranda fizinė priklausomybė alkoholiniams gėrimams. Dažnas alkoholio vartojimas trikdo žmogaus asmeninį, šeimyninį, socialinį ir darbinį gyvenimą. Kaip išsivysto potraukis? Tiksliai nėra išsiaiškinta, bet svarbiausi faktoriai, įtakojantys alkoholizmo išsivystimą yra socialinė aplinka, psichikos sveikata ir genetinis polinkis. Biologiškai alkoholikai paveldi defektą iš tėvų ar senelių: per mažai alkoholį skaidančio fermento – alkoholio dehidrogenazės, alkoholio aldehidas lėčiau skaidosi todėl spėja susidaryti daug "laimės hormonų" smegenyse. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis90.26 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Aušrinė Jurginė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholizmo problema seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. Aušrinė Jurginė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą