Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys

Ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Juridinių asmenų rūšys. Neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. Individualios įmonės. Ūkinės bendrijos. Ūkinės bendrijos steigimas. Ūkinės bendrijos narių turtinės teisės. Ūkinės bendrijos narių neturtinės teisės. Ūkinės bendrijos vidiniai teisiniai santykiai. Ūkinės bendrijos atsakomybė tretiesiems asmenims pagal prievoles. Ūkinės bendrijos veiklos nutraukimas. Ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. Akcinės bendrovės. Akcinės bendrovės samprata. Akcinių bendrovių rūšys. Akcinių bendrovių steigimas ir registravimas. Bendrovės steigimo sutartis. Bendrovės įstatai. Steigiamasis susirinkimas. Bendrovės registravimas. Bendrovės turtas. Akcininkų turtinės ir neturtinės teisės ir pareigos. Akcinės bendrovės valdymo organai. Bendrovės pabaiga. Kooperatinės bendrovės. Kooperatinės bendrovės (kooperatyvo) samprata. Kooperatinės bendrovės kapitalas. Kooperatinės bendrovės steigimas. Kooperatinės bendrovės valdymas ir bendrovės narių teisės. Kooperatinės bendrovės reorganizavimas ir likvidavimas. Žemės ūkio bendrovės. Įmonių junginiai. Viešieji juridiniai asmenys. Viešųjų juridinių asmenų rūšys. Išvados.

Ištrauka

Juridiniais asmenimis laikomos organizacijos, kurios turi atskirą turtą, gali savo vardu įgyti turtines bei asmenines neturtines teises ir turėti pareigas, būti ieškovais ir atsakovais teisme (arbitraže). Juridinias asmenimis gali būti įmonės, organizacijos, įstaigos, susivienijimai, asociacijos ir visuomeninės organizacijos, politinės partijos, kitos organizacijos Lietuvos Respublikos įstatymų ir šių organizacijų įstatų (nuostatų) numatytais atvejais.
Juridinio asmens valios autonomiškumo ir turto atskirumo klausimai glaudžiai susiję su juridinio asmens atsakomybe pagal prievoles. Kaltė yra viena iš civilinės atsakomybės sąlygų. Juridinio asmens valios autonomiškumo koncepcija pagrindžia galimybę patenkinti prievoles, todėl juridinis asmuo atsako pagal savo prievoles jam nuosavybės ar patikėjimo teise priklausančiu turtu, tačiau jeigu prievolėms įvykdyti neužtenka neribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens turto, už jo preivoles atsako juridinio asmens dalyvis (individualios įmonės, ūkinės bendrijos). Ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo neatsako pagal juridinio asmens dalyvio prievoles, išskyrus įstatymuose arba juridinio asmens steigimo dokumentuose numatytus atvejus (akcinės bendrovės, viešosios įstaigos ir kt.).
Juridinis asmuo yra teisės mokslo konstruktas, jis nėra nei socialinė realybė , nei – teisės kūrinys. /H.Kelsen/

Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme.
Juridiniai asmenys pagal pirminius klasifikacijos kriterijus yra:
1. atsakomybės pagal prievoles ribos ir;
2. teisnumo turinys.
Pagal pirmąjį kriterijų juridiniai asmenys skirstomi į ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės. Jeigu prievolėms įvykdyti neužtenka neribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens turto, už jo prievoles atsako juridinio asmens dalyvis. Neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys yra individuali (personalinė) įmonė ir ūkinė bendrija.
Pagal antrąjį – į viešuosius ir privačiuosius. Viešieji juridiniai asmenys yra valstybės ar savivaldybės, jų institucijų arba kitų asmenų, nesiekiančių naudos sau, įsteigti juridiniai asmenys, kurių tikslas - tenkinti viešuosius interesus (valstybės ir savivaldybės įmonės, valstybės ir savivaldybės įstaigos, viešosios įstaigos, religinės bendruomenės ir t. t.). Privatieji juridiniai asmenys yra juridiniai asmenys, kurių tikslas - tenkinti privačius interesus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis37.87 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasH. Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ribotos ir neribotos civilines atsakomybes juridiniai asmenys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 30 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą