Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridinio asmens steigėjo (dalyvio) civilinė atsakomybė pagal juridinio asmens prievoles

Juridinio asmens steigėjo (dalyvio) civilinė atsakomybė pagal juridinio asmens prievoles

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Juridinio asmens civilinė atsakomybė. Juridinio asmens samprata. Juridinių asmenų klasifikacija. Neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. Ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. Juridinio asmens civilinė atsakomybė pagal savo prievoles. Civilinės atsakomybės samprata. Juridinio asmens dalyvio atsakomybės pagal juridinio asmens prievoles atsiradimas. Ribotos atsakomybės juridinio asmens dalyvio atsakomybė už juridinio asmens prievoles. Ribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens dalyvių atsakomybė savo turtu. Ribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens dalyvių nesąžiningumas. Išvados.

Ištrauka

Vienas iš pagrindinių juridinio asmens požymių yra juridinio asmens ir jo dalyvio turto atskirumas, kuris yra besąlygiškai pripažįstamas ir Lietuvos įmonių teisės doktrinoje, ir teismų praktikoje. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas nustato juridinio asmens ir juridinio asmens steigėjo (dalyvio)civilinę atsakomybę už juridinio asmens prievoles. Šias nuostatas turėtų išmanyti kiekvienas asmuo, kuris ruošiasi įsteigti juridinį asmenį ar tapti jo dalyviu, tam, kad galėtų žinoti kokias turtines prievoles jis turės, įkūrus vienokį ar kitokį juridinį asmenį, ir galėtų įvertinti riziką, susijusią su šių prievolių įvykdymu.
Tad šio darbo objektas yra juridinio asmens steigėjo (dalyvio) civilinė atsakomybė.
Savarankiško darbo tikslas – išsiaiškinti juridinio asmens steigėjo (dalyvio) civilinę atsakomybę pagal juridinio asmens prievoles.
Darbo uždaviniai:
1) Pateikti ir apibūdinti juridinių asmenų klasifikavimą pagal juridinio asmens civilinę atsakomybę;
2) Aptarti juridinio asmens dalyvio atsakomybės pagal juridinio asmens prievoles atsiradimo priežastis;
3) Išnagrinėti atvejus, kuomet ribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens dalyviai atsako už juridinio asmens prievoles savo turtu.

LR Civilinis kodeksas juridinį asmenį apibrėžia kaip savo pavadinimą turinčią įmonę, įstaigą ar organizaciją, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. ( LR Civilinis kodeksas, 2.33 str.1 d.)
Teisės doktrinoje nurodomi šie juridinio asmens požymiai:
1. organizacinis vieningumas, kuris pasireiškia vidine struktūra ir struktūrinių dalių sujungimu į vieną visumą;
2. civilinis teisnumas ir veiksnumas, kurie atsiranda tuo pačiu metu, įsteigus juridinį asmenį;
3. civilinis procesinis teisnumas ir veiksnumas, kurie pasireiškia galėjimu turėti ir įgyvendinti savo civilines procesines teises ir pareigas;
4. atskiras juridinio asmens turtas, kuris leidžia juridiniam asmeniui įgyvendinti savo tikslus, dėl kurių jis yra įsteigtas;
5. juridinio asmens pavadinimas, leidžiantis identifikuoti juridinį asmenį. (Bakanas A., Bartkus G. ir kt., 2002, p. 95)
Juridinio asmens tikslas yra suvienyti interesus ir kapitalą tam tikram tikslui pasiekti. Turto atskirumo požymis yra tas veiksnys, kuris skatina investicijas ir verslą, nes sudaro galimybes subjektams įgyvendinti verslo projektus prisiimant ribotą riziką.
Juridinio asmens valios autonomiškumo ir turto atskirumo klausimai yra glaudžiai susiję su juridinio asmens atsakomybe pagal prievoles. Kaltė yra viena iš civilinės atsakomybės sąlygų. Juridinio asmens valios autonomiškumo koncepcija pagrindžia ir juridinio asmens kaltę, o atskiras turtas suteikia galimybę patenkinti prievoles, todėl juridinis asmuo atsako pagal savo prievoles jam nuosavybės ar patikėjimo teise priklausančiu turtu. Tačiau jeigu prievolėms įvykdyti neužtenka neribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens turto, už jo prievoles atsako juridinio asmens dalyvis (steigėjas). Ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys už atsiradusias prievoles (mokesčius, skolas, padarytą žalą) atsako tik savo turtu. Atsiradusi skola į juridinio asmens akcininkų, vadovo, buhalterio, darbuotojų turtą nepereina. (Krišienė J., Pakalniškis V. ir kt, 2004, p. 164) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.87 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŠimkienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridinio asmens steigejo (dalyvio) civiline atsakomybe pagal juridinio asmens prievoles [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Šimkienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą