Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Liudytojo ir nukentėjusiojo apklausa ikiteisminio tyrimo metu

Liudytojo ir nukentėjusiojo apklausa ikiteisminio tyrimo metu

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Liudytojo procesinė padėtis. Liudytojo teisės ir pareigos. Liudytojo atsakomybė. Liudytojo parodymų sąvoka. Liudytojų parodymų reikšmė. Išvados.

Ištrauka

Nukentėjusysis yra fizinis asmuo, kuriam nusikalstama veika padaryta fizinė, turtinė ar moralinė žala. Nukentėjusysis turi teises ir pareigas. (BPK 28 str.)
Liudytoju gali būti šaukiamas kiekvienas asmuo, apie kurį yra duomenų, kad jis žino kokias nors bylą liečiančias aplinkybes.
Liudytojo apklausą atlieka prokuroras, ikiteisminio tyrimo pareigūnai. Įstatymų nustatytais atvejais apklausą atlieka ikiteisminio tyrimo teisėjai.
Nukentėjusysis yra apklausiamas ikiteisminio tyrimo metu kaip liudytojas. Įtariamasis turi teisę duoti parodymus, priešingai nuo liudytojo, kuris turi pareigą. Tai esminis skirtumas.
Kadangi nukentėjusysis yra apklausiamas kaip liudytojas, šiame darbe plačiau apžvelgsiu liudytojo apklausą.
Liudytojo procesinės padėties pagrindą sudaro bendra teisinė pareiga – duoti teisingus parodymus apie visas jam žinomas bylos aplinkybes. Tuo tarpu procesinės teisės, kurias turi liudytojas, skirtos ne jo asmeninio intereso gynimui, kurio jis, kaip taisyklė, ir neturi, bet sėkmingam jo bendros procesinės pareigos realizavimui ir galimai liudytojo, kaip asmenybės, garbės ir orumo apsaugai. Remiantis tuo uždaviniu, kuris ir sąlygoja liudytojo dalyvavimą baudžiamajame procese, reikia laikyti, kad asmuo atsiduria procesinėje liudytojo padėtyje nuo jo oficialaus šaukimo duoti liudytojo parodymus momento. Nuo šio momento toks asmuo įeina į procesinius santykius su valstybiniais organais vadovaujančiais baudžiamajam procesui, ir įgyja liudytojo teises ir pareigas.
Procesinė liudytojo padėtis visapusiškai atsiskleidžia analizuojant jo procesines pareigas ir procesines teises.
Liudytojo šaukimo tvarka numatyta BPK 175 str. T.y., liudytojas šaukiamas šaukimu, kuris pasirašytinai įteikiamas liudytojui, o jam laikinai nesant – kuriam nors iš kartu su juo gyvenančių suaugusių liudytojo šeimos narių, buto eksploatavimo organizacijai, jo darbovietės administracijai ar vietos savivaldybės valdymo organui. Liudytojas taip pat gali būti šaukiamas paskambinus telefonu. Tuo tarpu jaunesnis kaip šešiolikos metų amžiaus asmuo liudytoju paprastai šaukiamas per savo tėvus ar kitus įstatyminius atstovus (kitokia tvarka leidžiama tik tais atvejais, kai to reikalauja bylos aplinkybės). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-14
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.93 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasK. Gudynas
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Liudytojo ir nukentejusiojo apklausa ikiteisminio tyrimo metu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • K. Gudynas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą