Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Elektroniniai pinigai

Elektroniniai pinigai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Pinigų evoliucija. Elektroninių pinigų samprata. Elektroninių atsiskaitymų sistema. Elektroninių atsiskaitymų formų palyginimas. Mokomosios kortelės. Elektroniniai čekiai. Skaitmeniniai pinigai. Elektroniniai pinigai. Elektroninis debitas. E-pinigų privalumai ir trūkumai. Elektroninių pinigų padirbinėjimas. Problemos sprendimo būdai. Elektroninių pinigų plovimas. Išvados.

Ištrauka

Vis rečiau ir rečiau bankuose ar prekybos centruose šlama pinigai pirkėjų ir pardavėjų pirštuose, skambčioja nukritusios monetos - elektroniniai pinigai daug kur jau atėmė iš žmonių, regis, šį kadaise atrodžiusį amžiną malonumą.
Šiandien, atsiradus elektroniniams pinigams, čekiams ir debeto kortelėms, pirkėjas gali naudotis pinigais, kuriuos turi bankas, jų net neliesdamas. Kreditinių kortelių pagalba galima pirkti prekes, už kurias sumoka kredito kompanija, o pirkėjas už jas apmoka kiek vėliau (ir labai dažnai su palūkanomis). Vis daugiau ir daugiau pirkinių perkama kreditine kortele, o tai reiškia, kad grynųjų pinigų naudojama vis mažiau. Galimybė pervesti pinigus tiesiogiai iš vienos sąskaitos į kitą kartu su pinigų kortelių, kurias galima bet kada papildyti, atsiradimu gali sąlygoti tai, kad vieną dieną monetas bei banknotus visiškai pakeis elektroniniai (skaitmeniniai) pinigai.


Jeigu nebūtų pinigų, žmonės būtų priversti mainyti tai, ką jie turi, į tai, ko jie nori. Pavyzdžiui, žmogus turintis sofą, bet norintis turėti televizorių, turėtų susirasti ką nors, kas turėtų televizorių, bet norėtų sofos. Esant pinigams, sofą galima būtų tiesiog parduoti už pinigus, o už juos vėliau nusipirkti televizorių iš bet kurio jį parduodančio asmens, o ne tik iš to, kuriam taip pat reikia sofos. Taigi pinigų paskirtis – palengvinti prekių mainus. Pinigų dėka mes dirbame, parduodame, perkame ir taupome.
Istoriškai auksas, sidabras ir rečiau (ypač smulkiems pinigams) varis bei kiti metalai buvo labai vertinami ir naudojami prekybai palengvinti: žmonės galėjo mainyti prekes į šiuos metalus, kuriuos po to vėl galėjo pakeisti į kitas prekes. Vėliau Vyriausybės šiuos metalus panaudojo vienodų monetų kalime. Tokios monetos dar labiau palengvino mainus bei leido juos geriau kontroliuoti. Galiausiai Vyriausybės pradėjo ir mokesčius rinkti tokiomis monetomis, kadangi tai buvo kur kas patogiau nei rinkti atskiras prekes. Kinijoje buvo nuspręsta, kad monetas nešiotis yra labai nepatogu, ypač, kai jų yra labai daug, todėl ten buvo įvesti popieriniai banknotai, kurie žymėjo atitinkamą kiekį monetų. Laikui bėgant tai perėmė ir visas pasaulis.
Labai ilgą laiką, daugybę amžių, popieriniai pinigai ir monetos buvo vienintelė atsiskaitymo forma. Tačiau XX a. technologinis progresas lėmė fundamentalius pokyčius pinigų apyvartos sistemoje, įvyko pinigų formos evoliucija. Per paskutinius 25 metus elektroniniai pinigai didele dalimi pakeitė popierinius pinigus, kuriais buvo vykdomos kasdieninės atsiskaitymo ir pinigų pavedimo operacijos. Dabartiniu metu popieriniai pinigai gali būti pakeisti skaitmeniniais pinigais, t.y. elektroniniais pinigais. Tarptautinis finansinių paslaugų technologijų konsorciumas sukūrė elektroninių pinigų sistemos prototipą, tenkinantį šiuolaikinės pinigų sistemos reikalavimus.
Nauja pinigų forma tai naujai atsirandančios priemonės, tokios kaip elektroninės kortelės, saugančios savyje informaciją apie turimas lėšas. Šita forma buvo pavadinta elektroniniais pinigais arba elektronine pinigine. Ir tai yra alternatyva valstybių leidžiamiems ir garantuojamiems pinigams. Kreditinių ir debetinių kortelių atsiradimas lėmė problemų, susijusių su grynųjų pinigų apyvarta, transportavimu ir apsauga, sprendimą. Tačiau kartu su tuo atsirado ir naujos problemos, tokios kaip pinigų plovimas, elektroninių pinigų padirbinėjimas ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis23.85 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų36 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroniniai pinigai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą