Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Proceso dalyvių teisių užtikrinimas

Proceso dalyvių teisių užtikrinimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Asmens teisių apsauga baudžiamajame procese. Asmens laisvės neliečiamumas. Teismo ir teisėjo nepriklausomumas ir nešališkumas. Nekaltumo prezumpcija. Teisė į gynybą. Nukentėjusiojo teisė į žalos atlyginimą. Pareiga išaiškinti proceso dalyviams jų teises. Asmens teisė į neteisėtais veiksmais pažeistų. Teisių atkūrimą ir žalos atlyginimą. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Visose išsivysčiusiose valstybėse vienas ypač saugomų gėrių yra žmogaus laisvė ir jos garantijos. Juk kiekvienas žmogus savo gyvenime susiduria su teise. Teisės normos reguliuoja visas mūsų gyvenimo sferas ir skirtos apsaugoti kiekvieno žmogaus teisėtus interesus.
Tad visoms civilizuoto pasaulio teisinėms sistemoms bendra tai, kad jos sukurtos remiantis konstitucinėmis piliečių teisėmis ir siekiant įgyvendinti socialinius valstybės uždavinius. Kiekviena valstybė privalo garantuoti savo piliečių garbės ir orumo neliečiamumą ir žinoma kiekvienos asmenybės nevaržomą vystymąsi.
Jau vien tai, kad žmogaus teisių ir laisvių institutas ir jų apsaugos garantijos yra ne tik įtvirtintas kiekvienos šiuolaikinės valstybės konstitucijose ar pagrindiniuose konstitucinę reikšmę turinčiuose aktuose, bet ir tarptautinių organizacijų dokumentuose rodo ypatingą jo reikšmę ir valstybės institucijų pareigą ginti žmogaus teises ir laisves.
Baudžiamojo proceso kodekso 1 str. 1 d. yra įtvirtinta svarbiausia baudžiamojo proceso paskirtis – ginant žmogaus ir piliečio teises bei laisves, visuomenės bei valstybės interesus greitai, išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas ir tinkamai pritaikyti įstatymą, kad nusikalstamą veiką padaręs asmuo būtų teisingai nubaustas ir niekas nekaltas nebūtų nuteistas.
Tačiau priklausomai nuo to, kokios yra žmogaus teisės, joms įgyvendinti numatomos garantijos. Literatūroje išskiriamos įvairios garantijos: bendrosios garantijos (ekonominės, socialinės, politinės ir ideologinės) bei teisinės garantijos.
Išskiriant teisines garantijas, V.D.Perevalovas jas suskirsto į materialines (normatyvines nuosta-tas, nustatančias teisių ir laisvių įgyvendinimo sąlygas), idealiąsias (nekaltumo prezumpciją, juridinės fikcijos), procesines (priežiūros ir kasacijos institucijos, teisėjų įgaliojimo sustab¬dymo ir nutraukimo procedūrą) ir technines – juridines (konstrukcijos, atspindinčios teisinių normų privalomąjį – priverstinį pobūdį, pilietinių – teisinių ieškinių konstrukcijos, sutartys). Tuo tarpu S.A.Komarovas ir A.B.Malko prie teisnių garantijų priskiria prokuroro vykdomą priežiūrą, teisėtumą, teismų kontrolę, įstatymų leidybos tobulinimą, konstitucinę kontrolę, prezidentinę kontrolę. Teisinės garantijos – tai specialių įstatymų ir teisėtvarkos priemonių, specialių teisinių institucijų, įspėjančių ir užkardančių teisės pažeidimus, veiklos nustatymo sistema.
Baudžiamajame procese procesinės garantijos apibrėžiamos kaip baudžiamojo įstatymo nustatytos priemonės ir būdai, kurie užtikrina baudžiamojo proceso uždavinių sprendimą, taip pat baudžiamajame procese dalyvaujančių asmenų teisių ir teisėtų interesų apsaugą
Šio darbo tikslas – aptarti asmens teisių užtikrinimo pagrindus baudžiamajame procese.
Rašydamas kursinį darbą naudosiuosi ne tik baudžiamojo proceso vadovėliais, bet ir galiojančia normine medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-16
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai21 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.66 KB
AutoriusGyte
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Proceso dalyviu teisiu uztikrinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą