Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Civilinis ieškinys Baudžiamajame kodekse

Civilinis ieškinys Baudžiamajame kodekse

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Žalos atlyginimas, kai civilinis ieškinys baudžiamojoje byloje nepareiškiamas. Savanoriškas žalos atlyginimas. Daiktų ir vertybių grąžinimas. Žalos atlyginimas, kai civilinis ieškinys baudžiamojoje byloje pareiškiamas. Civilinis ieškinys baudžiamojoje byloje. Civilinis ieškovas. Civilinis atsakovas. Civilinio ieškinio pareiškimas. Civilinio ieškinio nagrinėjimas. Civilinio ieškinio perdavimas bankroto bylą nagrinėjančiam teismui. Civilinio ieškinio išsprendimas. Civilinio ieškinio užtikrinimas. Prokuroro pareiga pareikšti civilinį ieškinį. Avanso suteikimas iš valstybės lėšų. Išvados.

Ištrauka

Valstybės jėga reikalinga ne tiek pačios valdžios galiai demonstruoti ar įtvirtinti, o tam, kad žmogus būtų apsaugotas nuo savivalės ir prievartos bei būtų visateisis valstybės partneris. Teisingumas priklauso ne tik nuo teisės aktų teisėtumo ir pagrįstumo, bet ir nuo procesinių būdų bei priemonių, kuriomis užtikrinama galimybė įgyvendinti teisės aktus. Lietuvos įstatymai numato įvairių garantijų sistemą, kuriomis ginamos tiek valstybės, tiek piliečių teisės ir teisėti interesai.
Tai atsispindi, pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje, kur numatyta, kad viena svarbiausių valstybės funkcijų – užtikrinti asmens prigimtines teises ir laisves, jo turto saugumą. Be to, ši programa įtvirtino svarbų valstybės įsipareigojimą įdiegti veiksmingą nukentėjusiųjų moralinės ir materialinės žalos atlyginimo tvarką, o moralinės ir materialinės žalos atlyginimas nusikaltimo aukai įtvirtinamas kaip pagrindinis nusikaltimo atskleidimo tikslas.
Šis rašto darbas skirtas išsiaiškinti, kaip vienu metu nagrinėjama baudžiamoji bylą ir civilinis ieškinys, savanoriškai grąžinamas žalos atlyginimas, ar gali būti pareiškiamas civilinis ieškinys dėl neturtinės ir dėl turtinės žalos atlyginimo, ar teismui reikia du kartus nagrinėti to paties teisės pažeidimo aplinkybes, kokiu pagrindu pripažįstamas civilinis ieškovas, atsakovas, kas gali atstovauti civilinį ieškovą, kokiu pagrindu civilinis atsakovas fizinis ar juridinis asmuo įtraukiamas į bylą, kokioje byloje gali būti pareikštas civilinis ieškinys, kaip vadinamas procesinis dokumentas, kuriuo pareiškiamas civilinis ieškinys, kaip elgtis jei nukentėjusysis atsisako pareikšti civilinį ieškinį, ar reikia mokėti žyminį mokestį, ką daryti jei per klaidą pripažįstamas civiliniu ieškovu, pagal kokį kodeksą įrodinėjamas pareikštas civilinis ieškinys baudžiamojoje byloje, ką daryti jei civilinį ieškinį pareiškia keli asmenys, kaip elgtis jeigu už žalą, padarytą nusikalstamais kaltinamojo veiksmais, atsako įmonė, kuriai iškelta bankroto byla, kaip apskaičiuojamas neturtinis dydis, kas užtikrina ar jau pareikštas civilinis ieškinys, kas privalo pareikšti civilinį ieškinį.
Rašant rašto darbą panaudota literatūra, LR Baudžiamojo proceso KODEKSAS, Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, "Teismų praktika" ir kt. literatūra. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis40.58 KB
AutoriusEgis
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilinis ieskinys Baudziamajame kodekse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą