Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinio proceso tikslai

Civilinio proceso tikslai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Civilinio proceso mokyklos. Liberaliojo civilinio proceso mokykla. Socialinio civilinio proceso mokykla. Civilinio proceso tikslai pagal F.Kleiną. Specialieji civilinio proceso tikslai. Civilinio proceso teisės tikslai. Išvados.

Ištrauka

Civilinio proceso teisės moksle jau senokai nediskutuojama jokiais bendraisiais teoriniais klausimais. Rodos, savaime suprantami civilinio proceso teisės sąvoka, jos uždaviniai, šakos, bendrosios struktūros kalusimai, stadijų skaičiai ir pan.
Europos civilinio proceso moksle šiais kalusimais nėra bendros nuomonės. Galbūt detaliau šios teisės klausimus nagrinėjo prof. J.Žeruolis, prof. V.Mikelėnas, dr. V.Nekrošius.
Civilinio proceso sąvoka apibrėžtina kaip tam tikra teismo, civilinės bylos (ginčo) šalių, kitų byloje dalyvaujančių asmenų ir proceso dalyvių procesinių veiksmų sistema konkrečiam tikslui pasiekti – ginčui dėl teisės išspręsti
Civilinio proceso teisė – tai sistema teisės normų, reguliuojančių teismo, byloje dalyvaujančių asmenų ir kitų proceso dalyvių veikla teismui nagrinėjant ir sprendžiant civilines bylas bei vykdant teismo sprendimus.
Mano pasirinkto darbo tema – civilinio proceso tikslai. Taigi, šiame savo darbe ir pabandysiu apibrėžti civilinio proceso tiklsus, apibūdinti civilinio proceso mokyklas, o taip pat aptarti vieno žymiausių proceso teisės tyrinėtojų – F.Kleino idėjas, bei jų įtaką civiliniam procesui.

Civilinio proceso teisės mokslas – tai žinių apie civilinio proceso teisę visuma. Civilinio proceso teisė – tai normų, reglamentuojančių civilinį procesą, visuma. Civilinio proceso teisė konkrečioje valstybėje yra susijusi konkrečiu laiku galiojančių civilinio proceso normų sistema. Tuo tarpu civilinio proceso mokslo sąvoka turi tarpvalstybinį ir istorinį atspalvį: mokslas tiria ne tik galiojančią, bet ir galiojusią civilinio proceso teisę, o taip pat civilinio proceso įstatymų leidėjams teikia teisės tobulinimo rekomendacijas. Šiame moksle yra aktyviai naudojami istorinis ir lyginamasis metodai. Būtent civilinio proceso teisės mokslas nagrinėja įvairius praktikoje kylančius ginčytinus klausimus, o taip pat civilinio proceso teisės koncepcijos problemas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-28
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.52 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilinio proceso tikslai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą