Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamojo proceso principų samprata ir sistema

Baudžiamojo proceso principų samprata ir sistema

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Uždaviniai. Baudžiamojo proceso principų samprata, reikšmė ir sistema. Atskiri baudžiamojo proceso principai. Nekaltumo prezumpcija. Proceso teisingumas (sąžiningumas). Proporcingumas. Teisingumą vykdo tik teismas. Rungimosi principas. Proceso viešumas. Proceso greitumas. Teisė į gynybą. Proceso kalba. Teismo nepriklausomumas ir nešališkumas. Legalumas (baudžiamojo persekiojimo privalomumas) ir tikslingumas. Išvados.

Ištrauka

Žodis principas yra kilęs iš lotyniško žodžio "principium", reiškiančio "pradžią, pagrindą". Tarptautinių žodžių žodyne žodis "principas" apibūdinamas kaip: 1) pagrindinė kokios nors teorijos, koncepcijos idėja, pradinis teiginys; 2) įsitikinimas, lemiantis žmogaus santykių su tikrove, jo elgesio ir veiklos normas; 3) svarbiausioji organizacijos struktūros arba veiklos taisyklė; 4) pagrindinė, kurio nors įrengimo, mechanizmo sandaros arba veikimo savybė.
Kalbant apie teisės principus, tinkamiausias yra pirmasis iš pateiktų principo apibūdinimų. Kaip nurodo E. Kūris "teisės principai yra teisės sistemos pamatinės nuostatos, kuriomis grindžiamas teisinis reguliavimas ir teisinė praktika, bendrasis ir individualus teisinis reguliavimas bei teisės realizavimas". Vadovaujantis teisės principais organizuojama teisės sistema užtikrinant, kad teisės normos sudarytų vientisą visumą. Teisės principai lemia teisės normų turinį ir jų taikymą.
Kuriant baudžiamojo proceso teisės normas bei tiriant ir nagrinėjant baudžiamąsias bylas kaip ir bet kurioje kitoje teisinėje veikloje būtina vadovautis pamatinėmis nuostatomis, pagrindinėms idėjoms, t.y. baudžiamojo proceso principais.
Darbo tikslas: Pateikti baudžiamojo proceso principų samprata ir sistemą.
Uždaviniai:
1. Aptarti baudžiamojo proceso principų samprata
2. Aptarti baudžiamojo proceso principų reikšmę
3. Aptarti baudžiamojo proceso principų sistemą
4. Aptarti kiekviena atskirai baudžiamojo proceso principus ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis23.84 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamojo proceso principu samprata ir sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą