Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Proceso normų struktūra

Proceso normų struktūra

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įžanga. Baudžiamojo proceso normų samprata. Baudžiamojo proceso normų struktūra. Hipotezė. Dispozicija. Struktūrizavimo reikšmė. Išvados.

Ištrauka

Rašto darbo temą pasirinkau todėl, kad ji, iš pirmo žvilgsnio atrodanti grynai teorinė, iš tikrųjų turi labai nemažą praktinę reikšmę - juk tik teisingai suvokdami reiškinio struktūrą, galime jį tinkamai naudoti. O juk teisės norma yra bene pats mažiausias, bet pamatinis teisinis elementas, sudarantis teisės normas ir, apskritai, visą teisinę sistemą. Tad išsiaiškinti šio elemento sandarą ir jos bruožus yra nepaprastai svarbu.
Temos analizę pradėsiu pateikdamas bendriausią normos definiciją, po to - baudžiamojo proceso normos sampratą, trumpai apžvelgdamas jų pagrindinius bruožus, klasifikaciją. Procesinės normos struktūros analizę pradėsiu nuo jos elementų apibūdinimo ir specifikos, iliustruodamas procesinėmis normomis.
Rašto darbo gale pateiksiu išvadas, apibendrindama pagrindines dėstomosios dalies mintis.
Rašydama darbą, rėmiausi normine medžiaga - BK, BPK, kitais kodeksais, Konstitucija, A. Vaišvilos monografija "Teisės teorija", BPK komentaru, taip pat naudojau literatūrą rusų kalba.
Teisės norma apskritai suprantama kaip teisinio reguliavimo priemonė, norminis visuomeninio santykio modelis, nustatytas ir garantuojamas valstybės. Kitais žodžiais tariant, teisės norma – teisėkūros subjektų suformuluota ar sankcionuota visuotinai privalomo elgesio taisyklė, nustatanti visuomeninio santykio dalyviams teises bei pareigas ir garantuojama to santykio dalyvių abipuse nauda ir valstybės prievarta. Tokia yra bendra teisės normos definicija. Na, o baudžiamosios teisės norma – tai ta pati elgesio taisyklė, nustatanti baudžiamajame procese dalyvaujančių asmenų elgesio taisykles. Kadangi mano nagrinėjama tema – baudžiamojo proceso normų struktūra – be jokios abejonės susijusi su procesinių normų klasifikacija (kai kurie autoriai tai laiko vienu iš klasifikavimo kriterijų), trumpai panagrinėsiu šios normų rūšies skirstymo problemas. Lietuvos autoriams priimtiniausia B. Galkino pateikta baudžiamojo proceso normų klasifikavimo schema, pagal kurią išskiriamos:
a) normos, draudžiančios tam tikrą elgesį;
b) normos, nurodančios tam tikrą veikimo būdą;
c) normos, nurodančios tam tikrą veiksmą priklausomai nuo to, ar nustatytos vienokios ar kitokios bylos aplinkybės;
d) normos, nustatančios tam tikrą elgesį priklausomai nuo to, ar yra kito procesinio santykio dalyvio sutikimas;
e) normos, suteikiančios galimybę proceso dalyviui savo valia pasielgti vienaip ar kitaip. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-07
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis14 KB
AutoriusNora
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Proceso normu struktura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą