Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamojo proceso principų realizavimo ikiteisminio tyrimo stadijoje ypatumai

Baudžiamojo proceso principų realizavimo ikiteisminio tyrimo stadijoje ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Baudžiamojo proceso principų esmė. Nekaltumo prezumpcijos reikšmė ikiteisminiame tyrime. Teisės į gynybą principas ikiteisminiame tyrime. Proceso viešumo principas tarp teisės žinoti ir ikiteisminio tyrimo duomenų neskelbtinumo ikiteisminiame tyrime. Proporcingumo principas. Rungimosi principas ikiteisminio tyrimo stadijoje. Baudžiamojo proceso išsamumo ir greitumo principų reikšmė ikiteisminiame tyrime. Legalumo ir tikslingumo principai vykdant ikiteisminį tyrimą. Išvados.

Ištrauka

Šios temos aktualumą lemia tai, kad baudžiamojo proceso teisės sistemoje, jo normų hierarchijoje principai užima centrinę, svarbiausią vietą. Tai viso proceso, procesinės procedūros, pagrindinės, pamatinės normos.
Atskleidžiant temą labai sudomino teisininkų Panomariovo A., Palskio E., Kazlausko M. išdėstytos mintys ypač todėl, šie autoriai nagrinėja naująjį BPK ir jo problemas.
Šio darbo struktūra yra gana paprasta. Pirmiausia bandoma išdėstyti teorinius dalykus, aptariant principų sąvoką, praktinę jų reikšmę įgyvendinant baudžiamojo proceso normas. Toliau išskiriami atskiri nekaltumo prezumpcijos, teisės į gynybą, proceso viešumo, išsamumoir greitumo principai, atskleidžiamas jų turinys, pateikiama teismų praktikos pavyzdžių, byla iš Europos žmogaus teisių teismo jurisprudencijos.
Nagrinėdama šią temą norėjau parodyti kaip svarbu yra suprasti baudžiamojo proceso principų turinį vykdant ikiteisminį tyrimą, tinkamai juos įgyvendinti, nes jų laikymasis ne tik užtikrina ikiteisminio tyrimo įstaigų, prokuroro, teismo gerą darbo kokybę, bet ir visų baudžiamojo proceso uždavinių išsprendimą bei žmogaus teisių apsaugą.
Literatūros šia tema, manau, yra tikrai nepakankamai. Specialiojoje literatūroje jie neaiškinami. Bet tikiuosi senojo ir naujojo baudžiamojo proceso kodekso normų, kuriose įtvirtinti baudžiamojo proceso principai, aiškinimas, Palskio E., Panomariovo A., Kazlausko M., Stungio K. ir kitų teisininkų straipsniai leido man pakankamai išsamiai atskleisti mano temą.
Žodis principas yra kilęs iš lotyniško žodžio "principium", reiškiančio "pradžią, pagrindą".
Baudžiamojo proceso principai- tai idėjos, pamatinės nuostatos, lemiančios visų baudžiamojo proceso teisės normų turinį ir nusikalstamų veikų tyrimo bei baudžiamųjų bylų nagrinėjimo tvarką, parodančios baudžiamojo proceso institutų esmę ir paskirtį.
Įgyvendinant baudžiamojo proceso principus stiprinamas teisėtumas ir teisėtvarka, toliau plėtojami demokratiniai teisingumo pagrindai, suaktyvinama kova su nusikalstamumu. Paminėtina baudžiamojo proceso principų savybė – jų teisinis pobūdis. Tai reiškia, kad visi jie įtvirtinti norminiuose teisės aktuose: Lietuvos Respublikos Konstitucijoje (toliau – Konstitucijoje) ir Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse. Pripažįstant nuostatą baudžiamojo proceso principu nesvarbu kur – Konstitucijoje ar BPK – ji įtvirtinta. Svarbu tai, kad ši nuostata išreikštų esmines baudžiamojo proceso puses, pagrindinius, tipiškiausius baudžiamojo proceso sistemos momentus. Bet koks baudžiamojo proceso principus įtvirtinančių normų pažeidimas yra neleistinas, nes tuo pažeidžiamas teisėtumas, sudaromos kliūtys baudžiamojo proceso uždavinių įgyvendinimui. Baudžiamojo proceso principai sudaro konkretų ir detalų pamatą baudžiamojo proceso reguliacinei veiklai visose stadijose, nė viena procesinė norma neturi jiems prieštarauti. Esant įstatyminei spragai, skirtingų teisės aktų nesuderinamumui arba sunkumui juos taikant, teismas, ikiteisminio tyrimo įstaigos privalo vadovautis bendraisiais baudžiamojo proceso principais. Tokia pat praktinė veikla, vykdant ikiteisminį tyrimą ir nagrinėjant bylą teisme, turi griežtai derėti su baudžiamojo proceso principais.
Toliau darbe bus atskirai aptariami nekaltumo prezumpcijos, teisės į gynybą, proceso viešumo ir proceso greitumo principai bei pateikiama kitų principų trumpa apžvalga, jų reikšmė ir taikymas ikiteisminiame tyrime. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-18
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis38.92 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamojo proceso principu realizavimo ikiteisminio tyrimo stadijoje ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą