Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamojo proceso stadijos (2)

Baudžiamojo proceso stadijos (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įžanga. Ikiteisminio tyrimo stadija. Bylos procesas pirmosios instancijos teisme. Apeliacinis procesas. Nuosprendžių ir nutarčių vykdymas. Kasacinis procesas. Išvados.

Ištrauka

Baudžiamasis procesas – tai tiriant bei nagrinėjant baudžiamąsias bylas teismo, prokuroro ir ikiteisminio tyrimo pareigūnų įstatymo nustatyta tvarka vykdoma veikla, kurios metu visiems proceso subjektams sudaromos sąlygos naudotis nustatytomis teisėmis.
Toks yra šiuo metu vyraujantis Lietuvoje baudžiamojo proceso apibrėžimas. Iš jo išplaukia, kad baudžiamasis procesas vyksta tik įstatymo nustatyta tvarka. Tai reiškia ne tik, kad visada reikia veikti pagal tam tikras taisykles bei procedūras atliekant tam tikrus veiksmus, bet ir kad reikia laikytis tam tikro nuoseklumo, eiliškumo, nustatyto įstatymu.
Proceso veiksmų ir sprendimų, kurie atliekami ir priimami tam tikrame proceso etape sprendžiant tam proceso etapui keliamus uždavinius, visuma vadinama proceso stadija.
Reikėtų pastebėti, kad pats proceso stadijos terminas nei BPK, nei kituose įstatymuose nėra vartojamas. Taip yra todėl, kad skirstymas į stadijas yra laikomas labiau baudžiamojo proceso teisės mokslo dalyku, tačiau, kita vertus, pats baudžiamojo proceso teisės mokslas skirsto procesą į stadijas, atsižvelgdamas į baudžiamojo proceso įstatymo vidinę struktūrą. Taigi, šiuo atveju įstatymas pats nustato baudžiamojo proceso stadijas, palikdamas mokslui jų nagrinėjimą ir bendro proceso stadijos termino apibrėžimą.
Visgi negalima sakyti, kad baudžiamojo proceso teisės mokslas tiesiog tiria tai, ką įstatymo leidėjas jau nustatė. Jis, be abejo, turi didelę įtaką. Juk teisės doktrina daugelyje šalių laikoma teisės šaltiniu, nors ir antriniu. Dažnai jie suformuoja tam tikrą sampratą, ir, atsižvelgdamas į tai, įstatymo leidėjas reglamentuoja atitinkamus santykius. Pavyzdžiui, JAV yra suformuota samprata, kad proceso stadija laikomas kiekvienas svarbesnis procesinis sprendimas, todėl JAV yra išskiriama iki septyniolikos stadijų. Nors jų mokslininkai vis dar ginčijasi, ar kiekvieną iš šių sprendimų galima laikyti stadija. Kai kuriose kitose valstybėse stadijų netgi mažiau nei Lietuvoje, kadangi tam tikros kategorijos bylose nuosprendį apskųsti galima tik vieną kartą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis17.24 KB
AutoriusGiedrė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamojo proceso stadijos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą