Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Bylos grąžinimo nagrinėti iš naujo žemesnės instancijos teismams problema

Bylos grąžinimo nagrinėti iš naujo žemesnės instancijos teismams problema

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748
Aprašymas

Įvadas. Teismų sprendimų kontrolės formos. Apeliacijos esmė civiliniame procese. Apeliacinės instancijos teismo įgaliojimai. Apeliacinės instancijos teismo teisė grąžinti bylą nagrinėti iš naujo žemesnės. Instancijos teismui. Apeliacinės instancijos teismo teisė grąžinti bylą nagrinėti iš naujo žemesnės. Instancijos teismui procese, kuriame taikomas neribotos apeliacijos modelis. Apeliacinės instancijos teismo teisė grąžinti bylą nagrinėti iš naujo žemesnės. Instancijos teismui procese, kuriame taikomas ribotos apeliacijos modelis. Kasacijos esmė civiliniame procese. Kasacinio teismo įgaliojimai. Kasacinio teismo teisė grąžinti bylą nagrinėti iš naujo žemesnės instancijos teismams. Bylos grąžinimo nagrinėti iš naujo žemesnės instancijos teismams pagrindai. Teismo sprendimo absoliutūs negaliojimo pagrindai. Ne visų byloje pareikštų reikalavimų išsprendimas. Bylos esmės neatskleidimas. Pažeidimai, kurių negali ištaisyti apeliacinės instancijos teismas. Bylos nagrinėjimo žemesnės instancijos teisme po to, kai ji buvo aukštesnės instancijos teismo jam grąžinta nagrinėti iš naujo, ribos. Išvados. Santrauka. Summary.

Ištrauka

Teisminė gynyba yra tuo veiksmingesnė, kuo greičiau ir teisingai išnagrinėjama konkreti civilinė byla ir įvykdomas teismo sprendimas. Praktika rodo, kad lėtas teisingumas yra neveiksmingas bei sukuria nepalankias sąlygas teisėtumo principo įgyvendinimui. Bylos grąžinimas nagrinėti iš naujo žemesnės instancijos teismams tiesiogiai siejasi su galutinio sprendimo priėmimo uždelsimu. Negana to, ši civilinė procesinė situacija itin padidina neefektyvias civilinės bylos išnagrinėjimo sąnaudas (laiko, finansines ir kitas). Civilinio proceso įstatymai įpareigoja teismą, akylai stebėti ir kontroliuoti proceso eigą ir taip užkirsti kelią civilinės bylos nagrinėjimui vilkinti. Ši teismo pareiga reglamentuojama ir tarptautiniuose teisės aktuose. Antai Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 straipsnio pirmoje dalyje sakoma, jog kiekvienas asmuo turi teisę, kad jo byla būtų išnagrinėta per kuo trumpesnį laiką.
Bylų nagrinėjimo trukmė nėra nauja problema. Daugiau kaip prieš du tūkstančius metų (81 m. pr. Kr.) Ciceronas vieną iš savo ginamųjų kalbų pradėjo taip: "Quod est hociudicium in quo iam biennium versamur? Quid negotii geritur in quo ille tot et tales viros defatigat?" (Apie ką kalbama šiame procese, kuris trunka jau dvejus metus? Kokia šio proceso, kuris išvargino tiek daug nuostabių žmonių, eiga?)
Pasirinkti šią temą autorę paskatino temos aktualumas ir tai, kad bylos grąžinimo nagrinėti iš naujo žemesnės instancijos teismams problema nėra pakankamai plačiai išanalizuota teisinėje literatūroje. Iš Lietuvos teisės mokslo autorių šią temą nuosekliausiai nagrinėjo prof. V.Mikelėnas ir prof. V.Nekrošius, taip pat dr. G.Ambrasaitė, iš Rusijos teisės autorių - A.E.Borisova.
Daugiausia šiame darbe buvo remtasi dr. G.Ambrasaitės straipsnių ciklu ir daktaro disertacijos darbu, taip pat ir A.E.Borisovos darbais, kuriuose nagrinėjama bylos grąžinimo nagrinėti iš naujo žemesnės instancijos teismams problema.
Darbo hipotezė – civiliniame procese aktuali bylos grąžinimo nagrinėti iš naujo žemesnės instancijos teismams problema.
Darbo tikslas – įsigilinti į civilinės bylos grąžinimo nagrinėti žemesnės instancijos teismui problemas. Baigiamojo darbo autorė siekia išskirti ir išanalizuoti konkrečios problematikos priežastis, šios teismo teisės reglamentavimo trūkumus ir praktinio taikymo spragas, taip pat siūlyti galimus bylos grąžinimo nagrinėti iš naujo žemesnės instancijos teismams problemos sprendimo būdus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis47 puslapiai 
Literatūros šaltiniai70 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis61.43 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasSudnickas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bylos grazinimo nagrineti is naujo zemesnes instancijos teismams problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 47 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Sudnickas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą