Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamųjų bylų procesas pirmosios instancijos teisme

Baudžiamųjų bylų procesas pirmosios instancijos teisme

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teismo sudėtis ir teismingumas. Bylos parengimas nagrinėti teisme. Bylos nagrinėjimas teisme. Parengiamoji teisiamojo posėdžio dalis. Įrodymų tyrimas. Baigiamosios kalbos. Nuosprendžio priėmimas. Išvados.

Ištrauka

1990 m. kovo 11 d. Nepriklausomybės atkūrimo aktu Lietuva užsibrėžė tikslą tapti demokratine ir teisine valstybe. Lietuvos Respublikos Konstitucijos preambulėje taip pat suformuluotas "atviros, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės" siekis. Nereikia, matyt, įrodinėti, kad pagrindinis demokratinės ir teisinės valstybės sampratos komponentas yra efektyvi Konstitucijoje ir įstatymuose įtvirtintų žmogaus teisių ir laisvių apsauga. Ši nuostata, kaip ir idėja, jog šios žmogaus teisės ir laisvės turi būti realiai garantuojamos per nacionalines institucijas, yra tapusi savotiška aksioma politologijoje ir teisėje.
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 109 straipsnyje nustatyta, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismas. Teisingumo vykdymas – svarbiausia teisminės valdžios funkcija, kurios niekas kitas negali vykdyti.
Teisminės valdžios paskirtis – užtikrinti teisės viešpatavimą, konstitucinės santvarkos stabilumą, žmogaus ir piliečių teisių ir teisėtų interesų apsaugą. Demokratinėje valstybėje teismas yra svarbiausia pažeistų žmogaus teisių ir laisvių gynimo institucija. Teisė ginti savo teises nepriklausomame ir nešališkame teisme yra viena iš svarbiausių asmens teisių garantijų. Tokia žmogaus teisių ir laisvių gynyba įtvirtinta Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30 straipsnio 2 dalyje: "asmuo, kurio konstitucinės teisės ir laisvės pažeidžiamos, turi teisę kreiptis į teismą." Ši konstitucinė nuostata užtikrina kiekvienam asmeniui galimybę savo teises ginti nuo kitų asmenų, taip pat ir nuo neteisėtų valstybės institucijų ar pareigūnų veiksmų. Su minėta Konstitucijos norma siejasi Konstitucijos 31 straipsnio 2 dalis: "asmuo, kaltinamas padaręs nusikaltimą, turi teisę, kad jo bylą viešai ir teisingai išnagrinėtų nepriklausomas ir nešališkas teismas."
Taigi, užtikrinant Konstitucijoje ir įstatymuose įtvirtintų teisių ir laisvių apsaugą teismams suteikiami ypatingi įgaliojimai, kurių neturi nei viena kita valdžia.
Kadangi baudžiamojo proceso paskirtis yra ginant žmogaus ir piliečio teises bei laisves, išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas ir tinkamai pritaikyti įstatymą, kad nusikalstamą veiką padaręs asmuo būtų teisingai nubaustas, šio darbo tikslas ir yra atskleisti pagrindinius baudžiamųjų bylų nagrinėjimo pirmosios instancijos teisme ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.87 KB
AutoriusGitana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamuju bylu procesas pirmosios instancijos teisme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą