Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Įrodymų rinkimo ir patikrinimo būdai baudžiamajame procese

Įrodymų rinkimo ir patikrinimo būdai baudžiamajame procese

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Asmeniniai ir daiktiniai įrodymai. Pirminiai ir išvestiniai įrodymai. Tiesioginiai ir netiesioginiai įrodymai. Kaltinantys ir teisinantys įrodymai. Įrodymų rinkimas ir patikrinimas yra neatskiriamai susiję. Tardymo veiksmai. Kiti įrodymų rinkimo būdai. Įrodymų reikalavimo esmė. Reikalavimas daryti revizija. Įrodymų pateikimas. Išvados.

Ištrauka

Demokratinė teisinė valstybė privalo patikimai ginti konstitucines piliečių teises ir laisves, apsaugoti juos nuo smurto, savivalės ar bet kurių kitų nusikalstamų kėslų. Kovos su nusikalstamumu sėkmė daug priklauso nuo teisėsaugos organų surinktų įrodymų. Šis darbas gali būti efektyvus tik griežtai laikantis baudžiamojo proceso įstatymų reikalavimų, o kūrybiškai taikyti įstatymą galima tik turint reikiamų teorinių žinių. Taip teorijos reikalavimų ignoravimu galima paaiškinti daugelį praktinių klaidų, daromų tiriant ir nagrinėjant baudžiamąsias bylas.
Lietuvos TSR baudžiamojo kodekso 2 str. reikalaujama, kad kiekvienoje baudžiamojoje byloje būtų išaiškintas nusikaltimas, įkalinti ir teisingai nubausti asmenys, taip pat pasiekti prevenciniai ir auklėjamieji baudžiamojo proceso uždaviniai. Tam byloje būtina surinkti, patikrinti ir įvertinti atitinkamos apimties įrodomąją informaciją. Šį darbą atlieka specialūs valstybės organai, įgalinti iškelti, nagrinėti ir spręsti iš esmės baudžiamąsias bylas. Šių organų veikla sudaro pagrindinį įrodinėjimo turinį, tačiau jame dalyvauja ir kiti proceso dalyviai. Visų jų įrodinėjimo veiklą griežtai reglamentuoja baudžiamojo proceso įstatymas. Todėl įrodinėjimu vadinama kvotos organo, tardytojo, prokuroro ir teismo bei kitų proceso dalyvių veikla, griežtai laikantis baudžiamojo proceso įstatymo reikalavimų, kada yra surenkami, patikrinami ir įvertinami įrodymai, reikalingi norint teisingai išspręsti baudžiamąją bylą. Procesinės teisės normos, reglamentuojančios įrodinėjimo tikslus, tvarką, ribas ir turinį, vadinamos įrodymų teise.
Įrodinėjimas yra svarbiausia baudžiamosios procesinės veiklos dalis, o įrodymų teisė įeina į baudžiamojo proceso teisės normų sistemą. Svarbiausios įrodymų teisės normos yra įtrauktos į BPK 7 skirsnį "Įrodymai", kuriame išdėstytos bendros įrodinėjimo taisyklės, taikomos visomis baudžiamojo proceso stadijomis. Atskiros įrodinėjimo taisyklės yra išdėstytos kituose BPK skirsniuose esančiose procesinės teisės normose (pvz., taisyklės, liečiančios atskirų tardymo veiksmų darymo ir jų fiksavimo tvarką).
Įrodymų teisės normose bendroji pažinimo metodologija taikoma konkrečiai – nusikaltimų tyrimo sričiai. Šios normos numato optimalias sąlygas faktinėms bylos aplinkybėms nustatyti. Todėl įrodymų teisę galima laikyti objektyvios tiesos nustatymo byloje priemone. Ji numato tokią veiklos tvarką, kad kiekvienoje byloje būtų įgyvendinami visi baudžiamojo proceso uždaviniai.
Įrodymų teorija yra baudžiamojo proceso mokslo dalis, nagrinėjanti įrodinėjimo procesą visomis baudžiamojo proceso stadijomis.
Įrodymų teorija rengia moksliškai parengtas rekomendacijas, padedančias įdiegti į praktiką naujas nusikaltimų tyrimo metodikas, naujus efektyvius įrodymų rinkimo ir tikrinimo būdus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis21.17 KB
Autoriusvita
Viso autoriaus darbų160 darbų
Metai2001 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Irodymu rinkimo ir patikrinimo budai baudziamajame procese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą