Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Įrodymų tyrimas pirmosios instancijos teisme

Įrodymų tyrimas pirmosios instancijos teisme

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įžanga. Įrodinėjimo procesas. Įrodymų rinkimas, patikrinimas. Įrodymų įvertinimas. Įrodymų tyrimas. Įrodymų tyrimo pradžia. Kaltinamojo apklausa. Liudytojų apklausa. Liudytojo priesaika. Liudytojo apklausos tvarka. Nepilnamečio liudytojo apklausos ypatumai. Liudytojo, kuriam taikomas anonimiškumas, apklausa. Nukentėjusiojo apklausa. Specialisto apklausa. Eksperto apklausa ir ekspertizės skyrimas. Daiktinių įrodymų apžiūra. Dokumentų tyrimas. Įrodymų tyrimo teisme pabaiga. Sutrumpintas įrodymų tyrimas. Užduodamų klausimų pobūdis. Išvados.

Ištrauka

Tiriant baudžiamąją bylą, kaip ir bet kurioje kitoje pažinimo stadijoje tenka spręsti įvairius uždavinius. Ikiteisminio tyrimo pareigūnui ar teisėjui toks uždavinys paprastai iškyla tada, kada trūksta pradžios duomenų arba nežinoma, kokiu būdu panaudoti turimus duomenis. Todėl, kada trūksta faktų, į pagalbą ateina kūrybinė vaizduotė. Užčiuopusi probleminę situaciją, t.y. žinomas faktines bylos aplinkybes ir reikalinga išspręsti uždavinį, mintis mobilizuoja žinių ir patirties atsargas ieškodama praeityje ko nors panašaus, kas bent apytikriai galėtų pakeisti trūkstamą informaciją. Lygia greta imamasi priemonių gauti byloje papildomų žinių. Turimi duomenys apdorojami – naudojant tokias operacijas kaip palyginimas, klasifikacija, analizė, sintezė. Vaizduotė panaudoja tą medžiagą ir, remdamasi esamomis sąvokomis bei vaizdiniais, sudaro naujus vaizdinius sujungdama, kombinuodama, derindama juos su tam tikrų sumanymu. Kaip šios intelektualinės veiklos rezultatas gimsta spėjimas – pirminė prielaida. Iš pradžių tai tik idėjos prošvaistė, neaiškus supratimas, paprastai prasidedantis klausimu "o galbūt?". Toliau mintis vystoma, konkretizuojama, tikslinama ir taip susiformuoja hipotezė arba versija, kuri patikrinama praktinės veiklos bei loginių samprotavimų metodais.
Pagal naujojo baudžiamojo proceso kodekso koncepciją įrodymai baudžiamajame procese yra įstatymų nustatyta tvarka gauti duomenys. Visi įrodymai yra renkami ikiteisminio tyrimo metu. Kai iškeliama baudžiamoji byla, tai visi įrodymai pereina teismo žiniai ir būtent pirmosios instancijos teisme jie yra tiriami. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-07
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis35.28 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Irodymu tyrimas pirmosios instancijos teisme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą