Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos Respublikos (LR) Konstitucinio teismo veiklos principai

Lietuvos Respublikos (LR) Konstitucinio teismo veiklos principai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas. Konstitucinio Teismo teisėjai. Konstitucinio Teismo teisėjų statusas. Konstitucinio Teismo pirmininko statusas. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo veiklos principai. Nepriklausomumas. Viešumas. Kolegialumas. Žodiškumas. Teisminio posėdžio nepertraukiamumas. Rungtyniškumas ir byloje dalyvaujančių asmenų lygiateisiškumas. Teismo kalba. Išvados.

Ištrauka

Stebint, kaip formuojasi Lietuvos teisė, galima pasakyti, kad tai yra sudėtingas, neretai prieštaringas reiškinys. Siekiant įgyvendinti valstybės funkcijas ir aktyviai kuriant teisės normas neišvengiama ir teisės sistemos, atskirų įstatymų ar teisės normų neatitikimo, jų hierarchinio prieštaringumo, prasilenkiama su sistemos vidaus logika ir jos dėsniais. Gana pastovios ir sunkokai keičiamos konstitucijos įteisina bendruosius valstybės sistemos bruožus, nedetalizuosdamos atskirų įstatymų turinio ir jų paskirties. Konstitucinis Teismas ne tik šalina Konstitucijos neatitinkančias teisės normas, bet ir neretai "sufleruoja" įstatymų leidėjui, kurios normos yra ydingos, kokių esama spragų, primena teisės vertybes, kurių tiesiog negalima pamiršti ar ignoruoti.
Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra vienintelė institucija, kuriai suteikta teisė panaikinti Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros priimtus įstatymus ir kitus aktus, jei šie prieštarauja mūsų Konstitucijai.1990 metų kovo 11 dieną demokratiškai išrinktų tautos atstovų valia buvo atkurta nepriklausoma Lietuvos valstybė. Baigėsi beveik penkiasdešimt metų trukusi sovietinė okupacija. Lietuviu tauta kuria atvirą, teisingą, darnią pilietinę visuomenę, teisinę ir demokratinę valstybę.
1992 metais referendumu buvo priimta Konstitucija, išrinktas Seimas (parlamentas). 1993 metų pradžioje Lietuvos Respublikos piliečiai išrinko šalies Prezidentą. Įgyvendinant Konstituciją, buvo įsteigtos numatytos valstybės institucijos, tarp jų ir Konstitucinis Teismas.
Darbo objektas: mokslinė literatūra.
Darbo tikslas: pažvelgti į Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo veiklą,tesėjus, jų statusą, Teismo sudarymo ir veikimo principus.
Uždaviniai:
1. išanalizuoti Konstitucinio Teismo paskirtį;
2. aptarti Konstitucinio Teismo teisėjų statusą;
3. aptarti Konstitucinio Teismo pirmininko statusą;
4. apibrėžti Konstitucinio Teismo veiklos principus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-07
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis129.47 KB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR.Dirkė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) Konstitucinio teismo veiklos principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • R.Dirkė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą