Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos konstitucinio teismo jurisdikcijos ribos

Lietuvos konstitucinio teismo jurisdikcijos ribos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji Konstitucinio Teismo jurisdikcijos klausimai. Konstitucinio Teismo jurisdikcijos ribų problemos. Negaliojančių teisės aktų teisėtumo tyrimas. Atvejai, kai Konstitucinis Teismas išeina už prašymo ribų. Konstitucinių įstatymų atitikimo Konstitucijai, įstatymų atitikimo konstituciniams įstatymams klausimai. Seimo poįstatyminių teisės aktų atitikimo įstatymams klausimas. Apkaltos procedūros teisinis reguliavimas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra įtvirtinta, kad Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas vykdo konstitucinę kontrolę, kuri turi užtikrinti konstitucinį teisingumą ir negali peržengti konstitucinių įgaliojimų ribų. Tačiau vien tik iš Konstitucijos normų sunku spręsti apie konstitucinių įgaliojimų ribas. Konstitucinis Teismas interpretuodamas Konstitucijos normas formuoja savo jurisdikcijos ribas. Tai jis daro siekdamas užtikrinti svarbiausių Konstitucijoje įtvirtintų vertybių išsaugojimą. Nuo to kaip Konstitucinis Teismas interpretuos jam Konstitucijoje numatytus įgaliojimus priklausys konstitucinis teisingumas ir Konstitucijos viršenybės principo laikymasis. Taigi Konstitucinio Teismo jurisdikcijos ribų klausimas yra svarbu ne tiek paties Teismo darbo organizavimui, kiek visoms institucijoms, pareigūnams ar piliečiams, kurie su teisės aktų kūrimu ar taikymu susiduria kiekvieną dieną.
Šio darbo tikslas yra atskleisti Konstitucinio Teismo jurisdikcijos ribas ir pažiūrėti ar Konstitucinis Teismas kiekvienu konkrečiu atveju interpretuodamas Konstitucijos nuostatas neviršijo jam numatytų įgaliojimų. Tai pabandysiu padaryti iškeldamas tokius tikslus:
1. Nustatyti kokie įgaliojimai yra nustatyti Konstitucijoje ir ją įgyvendinančiuose įstatymuose.
2. Nustatyti atvejus kai Konstitucinis Teismas praplėtė savo jurisdikcijos ribas
3. Patikrinti ar toks Konstitucijos nuostatų interpretavimas nepažeidžia Konstitucijoje numatyto teisinio reguliavimo.
Pagrindiniai šaltiniai bus teisės aktai ir Konstitucinio Teismo nutarimai, todėl kad juose geriausiai atsispindi Konstitucinio Teismo jurisdikcijos ribos ir jų problemos, taip pat bus pasitelkta V. Sinkevičiaus, V. A. Vaičaičio ir kitų teisininkų darbus. Šaltinių pasirinkimas nebuvo didelis, nes šia tema, o ypač kai kuriomis jos dalimis literatūros nėra daug, be to galima pastebėti, kad dauguma autorių laikosi panašios nuomonės ir daugumą dalykų vertina panašiai, todėl darbe nebus skirtingų autorių nuomonių palyginimo.
Siekiant įgyvendinti iškeltus tikslus naudosiu sisteminį, loginį, lingvistinį, lyginamąjį ir kitus tyrimo metodus ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-23
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24
Dydis38.26 KB
AutoriusMindzius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos konstitucinio teismo jurisdikcijos ribos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą