Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinis teisėjų statusas (2)

Konstitucinis teisėjų statusas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įžanga. Teismų sistemos raida po Lietuvos nepriklausomybės. Teisėjų konstitucinis statusas. Teisėjų kandidatūrų svarstymas ir skyrimas. Drausminių bylų nagrinėjimas. Teisėjų etikos ir drausmės komisija. Teisėjų garbės teismas. Apkaltos procesas. Konstitucinio teismo teisėjų statutas. Teisėjų garantijos. Teisės ir pareigos. Imunitetas, indemnitetas. Teisėjų įgaliojimai. Konstitucinio teismo teisėjų garantijos. Teisėjų teisės ir pareigos. Teisėjų neliečiamumas. Teisėjų įgaliojimų neliečiamumas. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas yra atskleisti Lietuvos Respublikos teisėjų teisinio statuso ypatumus, pagrindinius bruožus, teisėjų teises ir pareigas, darbo veiklos ypatumus.
Kad būtų užtikrintos teismams LR Konstitucijos priskirtos funkcijos, Teismų teisėjams yra suteiktas ypatingas statusas. Teisėjas pradeda eiti savo pareigas tik prisiekęs. Neabejotina, jog nuo šio juridinio fakto teisėjas įgyja visas teises ir pareigas. Apskritai teisėjų, nesvarbu ar bendrosios kompetencijos teismų, ar specializuotų ar Konstitucinio Teismo, statusą lemia atliekamos funkcijos bei jų svarba. Priskiriamų funkcijų ir uždavinių įgyvendinimas gali būti užtikrintas tik nešališko, stiprius moralinius įsitikinimus turinčio profesionalo darbu.
Taigi teisėjams yra keliami itin aukšti profesiniai ir moraliniai kriterijai. Teisminės valdžios išskirtinė padėtis lemia ir teisėjų teisinę padėtį. Visų teisėjų statusas yra vienodas, skiriasi tik įgaliojimai, priklausomai nuo teismo kompetencijos. LR Konstitucijoje yra įtvirtintos pagrindinės nuostatos apibūdinančios teisėjų teisinį statusą. Tai:
• teisėjų nepriklausomumas,
• teisėjų neliečiamumas
• teisėjų nekeičiamumas.
Teisėjų statusas yra labai artimai susijęs su teisėjų bei teismų nepriklausomumo garantijomis. "Konstitucijoje įtvirtinta specifinė teismo funkcija, teisėjo ir teismų nepriklausomumo principas lemia ir teisėjo teisinį statusą.
Pažymėtina, kad teisminė valdžia yra formuojama ne politiniu, bet profesiniu pagrindu. Teisėjas pagal jo atliekamas pareigas negali būti priskirtas prie valstybės tarnautojų. Iš jo negali būti reikalaujama vykdyti kokią nors politikos kryptį." Teisėjų nepriklausomumas yra užtikrinamas ir nustatant pačiam teisėjui tam tikrus darbinės ir profesinės veiklos apribojimus, kurie užtikrintų jo nešališkumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-26
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis36.87 KB
AutoriusDiana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasM. Varaška
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucinis teiseju statusas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • M. Varaška
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą