Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Reikalavimai asmenims siekiantiems užimti teisėjo pareigas ir jų skyrimo tvarka

Reikalavimai asmenims siekiantiems užimti teisėjo pareigas ir jų skyrimo tvarka

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Reikalavimai asmenims siekiantiems užimti teisėjų pareigas ir jų skyrimo tvarka. Reikalavimai asmenims siekiantiems užimti apylinkių teismų teisėjų ir hipotekos teisėjų pareigas ir jų skyrimo tvarka. Reikalavimai asmenims siekiantiems užimti apygardų teismų ar apygardų administracinių teismų teisėjų pareigas ir jų skyrimo tvarka. Reikalavimai asmenims siekiantiems užimti vyriausiojo administracinio teismo ir apeliacinio teismo teisėjų pareigas ir jų skyrimo tvarka. Reikalavimai asmenims siekiantiems užimti aukščiausiojo teismo teisėjų pareigas ir jų skyrimo tvarka. Reikalavimai asmenims siekiantiems užimti konstitucinio teismo teisėjo pareigas ir jų skyrimo tvarka. Išvados.

Ištrauka

,,Valstybė yra teisinė, jei jos veikla susaistyta ir apribota Teise, pavaldi teisei, stovi ne šalia teisės ir ne virš teisės" (V.Gesenas) .
Valstybė siekdama užtikrinti teisės viešpatavimą valstybėje sukūrė įvairius dalykus, padedančius, tai įgyvendinti, tai įstatymus, valdžios aparatus ir kt. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 5 straipsnyje įtvirtinta nuostata, kad Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas ir, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms.
Kaip matome viena iš teisės užtikrinimo ir valdžios dalių yra teismai, kurie turi aukščiausios valdžios statusą.
Teisėjas – pareigūnas, kuris sprendžia bylas teisme, prižiūri teisinių taisyklių laikymąsi.
Reikėtų paminėti, kad vienas iš teisės principų yra teisingumas, todėl atsižvelgiant į tai, kas paminėta aukščiau galima teigti, kad teismas – tai teisingumą vykdanti institucija.
Teismuose pareigas eina teisėjai. Atsižvelgiant į tai, kad pastariesiems tenka gana sunkus valdžios atstovo vaidmuo, į teisėjų pareigas pretenduojantys asmenys privalo atitikti daug reikalavimų, kas užtikrina teisingumo principo įgyvendinimą.
Reikalavimai teisėjų pareigoms užimti pagrįsti teisiniais principais, asmeninėmis savybėmis, patirtimi teisinėje srityje ir kitais dalykais, kuriuos turėtų atitikti asmuo norintis teisėju.
Mano nuomone tik asmuo atitinkantis teisės aktuose numatytus reikalavimus teisėjo pareigoms užimti gali tapti teisingumo, valdžios atstovu ir priimti sprendimus privalomus tiek fiziniams tiek juridiniams asmenims.
Teisėjų priimami sprendimai privalo griežtai atitikti galiojančių įstatymų nuostatas, žmogiškumo normas, teisės principus, ir neturėtų sukelti neigiamų pasekmių taikymo subjektui, todėl būtina vykdyti atranką į teisėjus, kad jų pareigas užimtų asmuo turintis reikiamą kvalifikaciją, teisines žinias, asmenines savybes.
Šio rašto darbo tikslas ir yra atskleisti pagrindinius reikalavimus asmenims, norintiems užimti teisėjų pareigas, bei teisėjų skyrimo tvarką. Šį tikslą pasieksiu nagrinėdama įvairių instancijų ir rūšių teismų teisėjų pareigoms užimti keliamus reikalavimus bei įvairių teismų teisėjų skyrimo tvarką.
Manau ši tema šiuo metu yra aktuali, nes mūsų valstybė, kaip teisinė valstybė vis žengia į priekį, todėl reikalingi kvalifikuoti specialistai, kurie užtikrintų šį tikslą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32.87 KB
AutoriusGintas
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Reikalavimai asmenims siekiantiems uzimti teisejo pareigas ir ju skyrimo tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą