Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinio teismo statusas ir kompetencija

Konstitucinio teismo statusas ir kompetencija

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Konstitucinio teismo aparatas. Konstitucinio Teismo aparato struktūra. Teismo kancleris. Pirmininko ir teisėjų padėjėjai. Teisės departamentas. Konstitucinio teismo teisėjų statusas. Konstitucinio teismo statusas. Konstitucinio teismo sudėtis. Konstitucinio teismo veiklos garantijos. Funkcijos ir įgaliojimai. Išvados.

Ištrauka

1992 m. spalio 25 d. referendumu priimtoje Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatyta, kad konstitucinę priežiūrą Lietuvoje vykdo Konstitucinis Teismas.
Konstitucinio Teismo veiklą reglamentuoja Konstitucinio Teismo įstatymas, priimtas 1993 m. vasario 3 d. Konstitucinis Teismas buvo sudarytas ir savo veiklą pradėjo 1993 m.
1997 m. Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas priimtas į Europos konstitucinių teismų konferenciją tikruoju nariu.
Svarbiausias konstitucinės justicijos demokratinėje valstybėje uždavinys – užtikrinti Konstitucijos viršenybės principo įgyvendinimą, t.y. konstitucinę priežiūrą.
Pagal Konstitucinio Teismo įstatymą Konstitucinis Teismas turi aparatą, kuris užtikrina Teismo kanceliarinį, informacinį, ūkinį, finansinį ir techninį aptarnavimą, vykdo teisėjų pavedimus, susijusius su teisėjų funkcijų įgyvendinimu, prireikus teikia teisėjams organizacinę pagalbą.
Konstitucinio Teismo aparato struktūra:
1) Konstitucinio Teismo kancleris;
2) Pirmininko ir teisėjų padėjėjai;
3) Pirmininko sekretoriatas;
4) Teisės departamentas;
5) Kodifikavimo ir kompiuterinių technologijų skyrius;
6) Bendrasis skyrius;
7) Finansų skyrius;
8) Ūkio skyrius.
Vykdydamas bendro vadovavimo funkcijas, Konstitucinio Teismo pirmininkas: teikia Konstituciniam Teismui tvirtinti Teismo aparato struktūrą; įstatymų nustatyta tvarka skiria į pareigas ir atleidžia iš jų Konstitucinio Teismo kanclerį, kitus tarnautojus, taip pat pagal darbo sutartis dirbančius darbuotojus; tvirtina valstybės tarnautojų, dirbančių Konstituciniame Teisme, pareigybių aprašymus ir sąrašus; leidžia įsakymus aparato darbo ir kitais vidaus klausimais; tvarko Konstituciniam Teismui skirtas lėšas; vykdo kitas įstatymų jam pavestas administravimo funkcijas.
Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucijos viršenybę teisės sistemoje ir konstitucinį teisėtumą, nustatyta tvarka spręsdamas, ar
įstatymai ir kiti Seimo priimti aktai neprieštarauja Konstitucijai, taip pat ar Respublikos Prezidento bei Vyriausybės aktai neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams.
Konstitucijos ir Konstitucinio teismo įstatymo nustatytais atvejais Konstitucinis Teismas teikia Seimui ir Respublikos Prezidentui išvadas.
Konstitucinis Teismas - savarankiškas ir nepriklausomas teismas, kuris teisminę valdžią įgyvendina Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir Konstitucinio teismo įstatymo nustatyta tvarka.
Konstitucinio Teismo uždavinius, įgaliojimus ir darbo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Konstitucija ir Konstitucinio teismo įstatymas.
Konstitucinio Teismo vidaus klausimus, teisėjų profesinio elgesio taisykles, aparato struktūrą, raštvedybą ir kitus klausimus reguliuoja Konstitucinio Teismo reglamentas, kurį tvirtina Konstitucinis Teismas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-02
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis13.59 KB
AutoriusOdeta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucinio teismo statusas ir kompetencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą