Išplėstinė paieška
 
 
 

Tėvų valdžia

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Tėvų valdžios apribojimo sąlygos, būdai ir pasekmės. Tėvų valdžios turinys. Tėvų valdžios lygybė. Atstovavimas vaikams. Nepilnamečių tėvų valdžia. Privalomas tėvų valdžios vykdymas. Tėvų valdžios pabaiga. Tėvų valdžios ribojimas gali būti skirstomas. Civilinė byla Nr. 3K – 250. Išvados.

Ištrauka

Mano tema yra apie tėvų valdžia. Šiais laikais labai rūpinamasi, kad vaikai sveikai ir gerai auktų. Šiais laikais vaikai turi labai daug teisių, jeigu juos skriaudžia vaikai gali pasiskųsti "Vaiko teisių apsaugos tarnybai". Dabar daugelis tėvų netenka savo vaikų globos, nes vieni iš jų geria ir skriaudžia vaikus, nesirūpina jais, išnaudoja. Jeigu norime, kad vaikas užaugtų doras ir geras reikia juo labai rūpintis ir prižiūrėti. Savo temoje bandžiau parašyti dėl ko tėvai netenka teisių į savo vaikus ir iš jų atimama teisė auginti savo vaikus.

1. Kai tėvai (tėvas ar motina) vengia atlikti savo pareigas auklėti vaikus, piktnaudžiauja tėvų valdžia, žiauriai elgiasi su vaikais, daro žalingą įtaką vaikams savo amoraliu elgesiu arba nesirūpina vaikais, teismas gali priimti sprendimą dėl laikino ar neterminuoto tėvų (tėvo ar motinos) valdžios apribojimo. Tokį pat ieškinį gali pateikti ir valstybinė vaikų teisių apsaugos institucija, prokuroras.
2. Laikiną ar neterminuotą tėvų (tėvo ar motinos) valdžios apribojimą teismas taiko atsižvelgdamas į konkrečias aplinkybes, dėl kurių prašoma apriboti tėvų valdžią. Neterminuotas tėvų valdžios apribojimas gali būti taikomas tuomet, kai teismas padaro išvadą, kad tėvai (tėvas ar motina) daro ypatingą žalą vaiko vystymuisi ar visiškai juo nesirūpina, ir nėra duomenų, kad padėtis gali pasikeisti. Laikiną ar neterminuotą tėvų (tėvo ar motinos) valdžios apribojimą vaiko atžvilgiu teismas taiko, atsižvelgdamas į konkrečias aplinkybes, dėl kurių prašoma apriboti tėvų valdžią.
3. Apribojus tėvų valdžią laikinai ar neterminuotai, tėvams sustabdomos asmeninės ir turtinės teisės, pagrįstos giminyste ir nustatytos įstatymų. Išlieka teisė matytis su vaiku, išskyrus atvejus, kai tai prieštarauja vaiko interesams. Apribojus tėvų valdžią neterminuotai, be atskiro tėvų sutikimo vaikas gali būti įvaikintas.
4. Tėvų valdžios apribojimas taikomas tik dėl tų vaikų ir tik tam iš tėvų, dėl kurio priimtas teismo sprendimas.
Priėmęs sprendimą apriboti tėvų valdžią, teismas tuo pačiu sprendimu skiria vaikui globą (rūpybą) ir nustato jo gyvenamąją vietą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-17
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis11.43 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasK. Lukauskaitė
Švietimo institucijaV. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tevu valdzia [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla / 3 Klasė/kursas
  • K. Lukauskaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą