Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Įrodymų samprata

Įrodymų samprata

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Įrodymų samprata. Įrodymų rinkimo samprata. Įrodymų rinkimo būdai. Liudytojo parodymai. Nukentėjusiojo parodymai. Įtariamojo ir kaltinamojo parodymai. Akistata ir parodymas atpažinti. Krata ir poėmis. Duomenų apie pajamas pateikimas. Telefoninių pokalbių klausymas. Apžiūra. Tardymo eksperimentas. Parodymų patikrinimas vietoje. Patikrinimas ir revizija. Specialisto išvados gavimas ir ekspertizė. Išvados.

Ištrauka

Baudžiamajame procese reikšmingiausia yra įrodymų samprata. Nuo įrodymų sąvokos apibrėžtumo priklauso proceso dalyvių įrodinėjamoji veikla, nuosprendžių ir kitų procesinių sprendimų bei jų išvadų pagrįstumas. Kiekvienas nusikaltimas yra gana sudėtingas reiškinys, todėl jį atskleisti, išaiškinti bei nustatyti objektyvią tiesą byloje yra sunku. Tai gi, tiriamas įvykis suvokiamas remiantis įvairiais įrodymais. Kad šis darbas būtų efektyvus, reikia tik griežtai laikytis baudžiamojo proceso įstatymo reikalavimų.
Tiek civilinėje, tiek administracinėje teisenose yra priimta įrodymų, kaip faktinių duomenų apie įrodinėtas bylos aplinkybes, sąvoka. Norint, kad baudžiamajame procese būtų įgyvendinti baudžiamojo proceso uždaviniai, reikia nustatyti faktines jos aplinkybes. O faktines bylos aplinkybes tardymo, kvotos organai bei teismas nustato remdamiesi tų įvykių atspindžiais, išlikusiais atskirų žmonių sąmonėje. Tie atspindžiai, faktiniai duomenys, įstatymo nustatyta tvarka surinkti, įtvirtinti ir ištirti, laikomi įrodymais byloje.
Įrodymai turi didelę reikšmę baudžiamojoje byloje, nes objektyvioji tiesa yra nustatoma remiantis jais. Šiame darbe pabandysiu plačiau aptarti įrodymų rinkimą, įrodymų rinkimo būdus bei jų ypatumus.
Ruošiantis šiai temai su literatūros problema nesusidūriau. Šia tema literatūros yra tiek lietuvių, tiek rusų ir kitomis užsienio kalbomis.
Įstatyme ( Baudžiamojo proceso kodekso 74 str. ) nurodyta, kad įrodymai baudžiamojoje byloje yra bet kokie faktiniai duomenys, kuriais remdamiesi kvotos organas, tardytojas ir teismas įstatymo nustatyta tvarka konstatuoja pavojingos visuomenei veikos buvimą arba nebuvimą, šią veiką padariusio asmens kaltumą ir kitas aplinkybes, turinčias reikšmės bylai teisingai išspręsti. Šie duomenys nustatomi: liudytojų parodymais, nukentėjusiojo parodymais, įtariamojo parodymais, kaltinamojo parodymais, patikrinimo aktais, telefoninių pokalbių klausymo protokolais ir garso įrašais,techninių priemonių panaudojimo atliekant operatyvinius veiksmus protokolais ir fotografijomis,kino juostomis, vaizdo ar garso įrašais, specialisto išvada, revizijos aktu, ekspertizės aktu, daiktiniais įrodymais, tardymo bei teismo veiksmų protokolais ir kitokiais dokumentais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-22
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.75 KB
AutoriusZilvinas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Irodymu samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą