Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Parodymų patikrinimo teorinės ir praktinės problemos

Parodymų patikrinimo teorinės ir praktinės problemos

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Parodymų patikrinimas pagal Lietuvos Respublikos (LR) Baudžiamojo proceso kodeksą (BPK). Parodymas atpažinti. Asmens parodymo atpažinti tvarka. Daiktų ir kitų objektu atpažinimo tvarka. Apklausa parodymo atpažinti metu. Parodymų patikrinimas vietoje. Asmenų parodymai ir jų patikrinimas. Eksperimentas. Liudytojų parodymai. Nukentėjusiojo parodymai. Įtariamojo (kaltinamojo parodymų patikrinimas. Parodymų patikrinimo būdai. Kriminalistikos technikos ir taktikos žinių panaudojimas parodymų patikrinimuose. Trumpa seno Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) apžvalga.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodekso ( toliau BPK ) įsigaliojęs 2003m. gegužės 1d., 191-197 straipsniuose įtvirtinti parodymų patikrinimo veiksmai. Tai: parodymas atpažinti asmenį, daiktą ar kitą materialų objektą, parodymas atpažinti iš kolekcijų ir kartotekų, apklausa. Parodymo atpažinti metu, parodymų patikrinimas vietoje, eksperimentas, taip pat nukentėjusiojo ar liudytojo, kuriems taikomas anonimu6kumas, parodymo atpažinti ir akistatos ypatumai (204str.)
Parodymų patikrinimo veiksmai – tai ikiteisminio tyrimo stadijos metu atlikti veiksmai, turintys reikšmės nusikaltimai veikai tirti ir nagrinėti. Surinkti duomenys ir reikšminga informacija užtikrina greita ir išsamų nusikalstamų veikų atskleidimą, padeda demaskuoti asmenis, įtariamus padarius nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus, sudaro įrodymų medžiagą ir tiesos nustatymą baudžiamosios bylos išnagrinėjimui teisme.
Ikiteisminio tyrimo veiksmus (taip pat ir parodymų patikrinimo) atlieka ikiteisminio tyrimo pareigūnai, prokuroras (organizuoja ir vadovauja tyrimui) , kuris gali nuspręsti atlikti ikiteisminį tyrimą pats (BPK 164str. 1d.) . Tam tikrais atvejais ikiteisminio tyrimo veiksmus – apklausą, parodymų patikrinimą, objektų tyrimą ir apžiūrą ir kt. – gali atlikti ir ikiteisminio teisėjas (BPK 164str. 2d.)
Parodymų patikrinimo problemos – tai teisminiai ir kitokio pobūdžio sunkumai, su kuriais susiduria asmenys, atliekantys parodymų patikrinimo veiksmus, juose dalyvaujantys ar kitaip susiję su parodymų patikrinimu (praktinis aspektas) ir įstatymuose numatytų reikalavimų, kitų taisyklių laikymasis.
Rašto darbe pateikiamos parodymų patikrinimo veiksmų rūšys, analizuojama jų taikymo ir naudojimo problema, išskiriami parodymų patikrinimo subjektų ( nukentėjusiojo, liudytojo, įtariamojo ir kaltinamojo) atskiri ypatumai ikiteisminio tyrimo stadijoje, analizuojami parodymų patikrinimo veiksmai pagal LR BPK, taip pat pateikiama trumpa seno BPK apžvalga bei kriminalistikos sąsaja su parodymų patikrinimu. Parodymas atpažinti – tai toks ikitesminio tyrimo veiksmas, kai liudytojui, nukentėjusiajam, ar įtariamajam parodomi asmenys, daiktai ar kitokie materialus objektai. Šiuo būdu siekiama nustatyti ar tai pats asmuo, daiktas, ar objektas, kuri atpažįstantysis matė anksčiau ir apie kuri dave parodymus baudžiamojoje byloje.
Parodymo atpažinti veiksmus atlieka ikiteisminio tyrimo pareigūnai, prokuroras arba ikitesminio tyrimo teisėjas. Gali būti rodomas pats atpažintinas objektas (žmogus, gyvūnas, patalpos, statyniai, rankraštiniai tekstai ir pan.) arba jo atvaizdas (fotografijos, video įrašai, kaukės, atliejos ir kt.)
Prieš parodant atpažinti proceso veiksmo objektą atpažįstantis asmuo turi būti apklaustas : išsiaiškinti ar gerai atpažįstantis asmuo prisimena objektą, kuri reikia atpažinti, kokiomis sąlygomis jis stebėjo, ar buvo matęs jį anksčiau, ar jis gali atpažinti objektą, ar normali atpažįstančiojo asmens rega, klausa, psichinė būklė ir pan. Parodymo atpažinti procesas komplikuojasi, jeigu iš esmės pasikeičia asmuo, daiktas ar kitas objektas, kuri reikes atpažinti. Tokiu atveju atpažinimui pateikiami objekto atvaizdai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-08
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis21.02 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Parodymu patikrinimo teorines ir praktines problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą