Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Specialių žinių ir mokslinių, techninių priemonių panaudojimas atliekant tardymo veiksmus

Specialių žinių ir mokslinių, techninių priemonių panaudojimas atliekant tardymo veiksmus

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Referate vartojamos sąvokos. Įžanga. Kriminalistikos metodai. Specialistas. Specialių žinių ir mokslinių techninių priemonių panaudojimas apžiūrint įvykio vietą ir darant parodymų patikrinimą vietoje. Lavono apžiūra nužudymo bylose. Įvykio vietos apžiūra išžaginimų bylose. Parodymų patikrinimas vietoje. Kriminalistinė fotografija. Vaizdo įrašas. Parodymų įrašymas į magnetofono juostelę. Įvykio vietos planų, schemų braižymas. Ekspertizės. Teismo ekspertizių klasifikavimas. Pagrindas skirti ekspertizę. Medžiagos ekspertizei rengimas ir klausimai ekspertui. Ekspertizės akto reikšmė ir jo panaudojimas. Išvados.

Ištrauka

Pilnam nusikaltimo ištyrimui yra būtinos specialios žinios. Specialistas turi būti įgijęs būtinų teorijos žinių ir praktikos įgūdžių, mokėti naudotis šiuolaikinėmis kriminalistikos technikos priemonėmis, surasti, užfiksuoti, ištirti ir įvertinti nusikaltimo pėdsakus, kurie padėtų efektyviai išaiškinti nusikaltimus ir nustatyti juos padariusius asmenis. Specialisto pagrindinės funkcijos: būti kvotėjo, tardytojo ar teismo padėjėju, konsultantu ir pateikti išvadą remiantis atliktų tyrimų duomenimis.
Tiriant nusikaltimus visada daug dėmesio buvo skiriama techniniams pėdsakų ir kitų objektų fiksavimo būdams. Iš pradžių tai buvo gana tikslūs išmatavimai, nesudėtingos schemos ir planai, o vėliau jau ir modeliavimas, fotografavimas. XIX a. viduryje fotografijos metodais pradėti fiksuoti nusikaltėlių pėdsakai, įvykio vieta.
Paskutiniuoju metu atliekant tardymo veiksmus vis plačiau naudojamas vaizdo įrašas. Patogu, kad vos tik įrašius vaizdajuostę, ji gali būti panaudota tam įrašui demonstruoti. Anksčiau naudotas kino filmavimas nepatogus, nes kino juostą apdoroti gana sudėtinga ir reikia daug laiko). Filmavimas plačiai naudojamas atliekant tardymo eksperimentą, parodymų patikrinimą vietoje, įvykio vietos apžiūrą ir kitus veiksmus.
Ekspertizė yra skiriama, kai būtina ištirti daiktinius įrodymus, pėdsakus, dokumentus ir kt. objektus taikant specialias žinias naujiems faktams byloje nustatyti. Įstatymo nurodyta, kad ekspertizė yra skiriama, kai bylą tiriant reikalingos mokslinės, techninės ir kitos specialios žinios.
Kriminalistikoje naudojami metodai – tai tikrovės tyrimo būdai, mokslo tiriamojo ar praktinio uždavinio sprendimo keliai. Bet kuris metodas – tai veiksmų, kuriuos rekomenduojama atlikti tam tikru nuoseklumu ir tvarka sistema.
Kriminalistikoje, kaip ir kituose moksluose, taikomi bendrieji moksliniai tyrimo (formaliosios logikos) metodai, kaip analizė, sintezė, indukcija, dedukcija, analogija, apibendrinimas, abstrakcija, hipotezė, ir empiriniai pažinimo metodai (stebėjimas, matavimas, aprašymas, palyginimas, eksperimentas, modeliavimas ir kt.).
Eksperimentas – tai dirbtinis kokio nors reiškinio, jo pokyčių sukėlimas, kuriuo siekiama ištirti to reiškinio pobūdį, savybes, eigą, priklausomybę nuo kitų reiškinių, faktų, aplinkybių. Galima išskirti keletą šio metodo taikymo formų. Viena jų – procesinis veiksmas – tardymo ekperimentas, kita – ekspertinis eksperimentas, kuris plačiai naudojamas ekspertizėje kaip ekspertinio tyrimo dalis. Be to, eksperimentas taikomas kaip struktūrinė kai kurių tardymo veiksmų (apžiūros, kratos) dalis; jį naudoja tardytojai ir ekspertai palyginamiesiems pavyzdžiams gauti, identifikaciniams tyrimams atlikti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.72 KB
AutoriusRūta
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Specialiu ziniu ir moksliniu techniniu priemoniu panaudojimas atliekant tardymo veiksmus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą