Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Atvirųjų vagysčių ir plėšimų tyrimo metodika

Atvirųjų vagysčių ir plėšimų tyrimo metodika

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įžanga. Atvirųjų vagysčių ir plėšimų kriminalistinė charakteristika. Nusikaltimo situacija. Nusikaltimo padarymo būdas. Nusikaltimo subjektas. Nukentėjusysis. Baudžiamosios bylos iškėlimas ir pirminiai tardymo veiksmai atvirųjų vagysčių ir plėšimų bylose. Baudžiamosios bylos iškėlimas. Pirminiai tardymo veiksmai atvirųjų vagysčių ir plėšimų bylose: nukentėjusiojo ir liudytojo apklausa; įvykio vietos apžiūra atvirųjų vagysčių ir plėšimų bylose; krata atvirųjų vagysčių ir plėšimų bylose; nusikaltėlio paieška ir sulaikymas ir kitos operatyvinės paieškos priemonės. Išvados.

Ištrauka

Pagrindinis kriminalistikos uždavinys – greitai ir visapusiškai ištirti rengiamus ir jau padarytus nusikaltimus. Atskirų nusikaltimų tyrimo metodika greta kitų, nagrinėja ir atvirųjų vagysčių bei plėšimų ypatumus ir parengia šių nusikaltimų tyrimo metodines rekomendacijas. Jos yra bendro pobūdžio, jomis tardytojas ir vadovaujasi atskleisdamas ir išaiškindamas nusikaltimus. Atvirųjų vagysčių ir plėšimų tyrimo metodika sudaro moksliškai pagristų metodinių rekomendacijų, taktinių būdų ir techninių priemonių, taikomų išaiškinant šiuos nusikaltimus, sistema.
Kiekvienas nusikaltimas savo detalėmis yra individualus, tačiau be individualių savybių, turi ir bendrų, pasikartojančių. Pagal vienos rūšies nusikaltimų bendrąsias savybes, bruožus, galima nustatyti konkrečių nusikaltimų baudžiamosios bylos iškėlimo ypatybes, tų nusikaltimų tyrimo tipines versijas, pirminių ir vėlesnių tardymo veiksmų pobūdį ir uždavinius, t.y. paruošti tos nusikaltimų rūšies tyrimo metodiką.
Plėšimų ir atvirųjų vagysčių tyrimo metodikos pradmuo yra nusikaltimo kriminalistinė charakteristika. Kriminalistinėje literatūroje yra ne daug darbų, skirtų išsamiam konkrečios rūšies nusikaltimų tyrimui. Autoriai dažnai apsiriboja bendrais teiginiais, daugelio rūšių nusikaltimų aprašymu viename darbe.
Atvirosios vagystės ir plėšimai yra vieni iš labiausiai paplitusių nusikaltimų. Šiame darbe bus bandoma pateikti visą ir išsamią plėšimų ir atvirųjų vagysčių kriminalistinę charakteristiką: aptarsime nusikaltimo situaciją, nusikaltimo padarymo būdą, išsiaiškinsime kas yra nusikaltimo subjektas ir nukentėjusysis, pakalbėsime apie kriminalistinį tyrimą: baudžiamosios bylos iškėlimą, pirminius ir tolimesnius tardymo veiksmus.
Dėl apimties stokos, šiame darbe yra pateikiami ne visi, bet dažniausi tardymo veiksmai plėšimų ir atvirųjų vagysčių bylose. Nereikėtų suprasti, kad kiti, darbe neparašyti tardymo veiksmai yra nereikšmingi šių nusikaltimų tyrime. Taip pat nereikėtų manyti, kad darbe nurodyti pirminiai tardymo veiksmai turi būti visada atliekami tik ta eilės tvarka, nes tardymo veiksmų eiliškumą lemia susidariusi situacija byloje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-01
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.52 KB
AutoriusElena
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai1999 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atviruju vagysciu ir plesimu tyrimo metodika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 1999 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą