Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimo sudėties elementai ir požymiai (2)

Nusikaltimo sudėties elementai ir požymiai (2)

  
 
 
123456
Aprašymas

Nusikaltimo sudėties elementai ir požymiai. Objektyvieji nusikalstamos veikos sudėties požymiai. Pasekmės. Priežastinis ryšys. Fakultatyvūs objektyvieji nusikaltimo sudėties požymiai.

Ištrauka

Nusikaltimo sudėties požymiai būtinai priskiriami kuriam nors nusikaltimo sudėties elementui. Nustačius juos, įrodomas tas nusikaltimo sudėties elementas, kuriam priskiriamas apibūdinimas požymis.
Nusikaltimo sudėtį sudaro šie elementai:
1. Nusikaltimo objektas;
2. Nusikaltimo objektyvioji pusė;
3. Nusikaltimo subjektas;
4. Nusikaltimo subjektyvioji pusė.
Dabar apibūdinsime kiekvieną iš nusikaltimo sudėties elementų ir požymių.
Nusikaltimo objektas – tai, į ką nukreipta pavojinga veika ir kartu tai, ką įstatymų leidėjas nori apsaugoti baudžiamuoju įstatymu. Kadangi kiekviena pavojinga veika yra nukreipta į tai, kas visuomenėje yra laikoma gėriu, vertybėmis, baudžiamojo įstatymo saugomos vertybės yra nusikaltimo objekto požymis.
Nusikaltimo objektyvioji pusė – tai išorinė matoma nusikaltimo pusė, iš kurios pirmiausia atskiriame vieną nusikaltimą nuo kito, pavojingą veiką nuo nepavojingos veikos. Išoriškai nusikaltimas pirmiausia pasireiškia per žmogaus elgesį ar poelgį, baudžiamojoje teisėje vadinama pavojinga veika. Todėl pavojinga veika yra pirmasis nusikaltimo objektyviąją pusę apibūdinantis požymis.žmogaus elgesys laikomas pavojingu todėl, kad jis sukelia pavojingas pasekmes.
Nusikaltimo subjektas – yra tas, kas pažeidžia baudžiamosios teisės normą, padaro nusikaltimą. Nusikaltimo sudėtyje nusikaltimo subjektą apibūdina subjekto amžius bei specialaus subjekto požymiai.
Nusikaltimo subjektyvioji pusė – tai vidinė psichinė nusikaltimo pusė. Nusikaltimo subjektyvioji pusė yra nematoma. Šią nusikaltimo sudėties pusę apibūdina tokie požymiai: pakaltinamumas, kaltė, nusikaltimo padarymo tikslas ir nusikaltimo padarymo motyvas.
Nusikaltimo sudėties požymiai skirstomis į dvi grupes:
Pagrindiniai nusikaltimo sudėties požymiai – tai tie nusikaltimo sudėties požymiai, kurie įstatymų leidėjo yra naudojami aprašant kiekvienos nusikaltimo sudėties požymius, tad jie įeina į kiekvieno nusikaltimo sudėtį ir privalo būti įrodinėjami tiriant kiekvieną nusikaltimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-17
DalykasBaudžiamosios teisės konspektas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.22 KB
Autoriusrolandas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimo sudeties elementai ir pozymiai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą