Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinės atsakomybės taikymo sąlygos (3)

Civilinės atsakomybės taikymo sąlygos (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – išsiaiškinti ir išanalizuoti civilinės atsakomybės taikymo sąlygų esmę ir reikšmę visuomenėje, išskiriant ją iš daugelio kitų atsakomybės rūšių. Civilinės atsakomybės samprata. Civilinės atsakomybės taikymo sąlygos. Neteisėti veiksmai. Kaltė. Kaltės formos. Žalos dydžio nustatymas. Žala ir nuostoliai. Žalos atlyginimo būdai. Priežastinis ryšys. Civilinės atsakomybės netaikymo ir atleidimo nuo civilinės atsakomybės aplinkybės. Nenugalima jėga. Valstybės veiksmai. Trečiojo asmens veiksmai. Nukentėjusiojo asmens veiksmai. Būtinasis reikalingumas. Savigyna. Netesybos. Atsakomybės taikymo atvejai. Išvados.

Ištrauka

Civilinė atsakomybė, kaip ir bet kuri prievolė, atsiranda esant tam tikriems juridiniams faktams, jų visetui. Tai vadinama civilinės atsakomybės sąlygomis. Taigi civilinė teisė pabrėžia objektyviąją civilinės atsakomybės pusę – žalą, priežastinį ryšį ir pareigos neįvykdymą.
Civilinė atsakomybė ¬ – vienas iš pažeistos teisės gynybos būdų. Išskirtinis civilinės atsakomybės bruožas – turtinis pobūdis. Svarbu išskirti civilinės atsakomybės priemones nuo kitų įstatyme siūlomų civilinių teisių gynimo būdų, pavyzdžiui, teisių pripažinimas, įpareigojimas įvykdyti prievolę natūra ir pan., kurie nėra laikomi civiline atsakomybe ir gali būti taikomi drauge su civiline atsakomybe, išskyrus įstatymuose nurodytas išimtis.
Mano darbo tikslas – išsiaiškinti ir išanalizuoti civilinės atsakomybės taikymo sąlygų esmę ir reikšmę visuomenėje, išskiriant ją iš daugelio kitų atsakomybės rūšių. Svarbu yra atkreipti dėmesį į civilinės atsakomybės ypatumus ir reikšmę kiekvieno civilinių teisinių santykių subjekto gyvenimo atvejais.

Civilinė atsakomybė – viena iš teisinės atsakomybės rūšių, atsiradusi kur kas anksčiau nei baudžiamoji atsakomybė. Ji apibūdinama kaip prievolė, atsiradusi asmeniui, pažeidusiam viešą arba privatų interesą, t. y., kai prievolė neįvykdoma arba vykdoma netinkamai. Prievolės pažeidimas daro žalą ne tik kreditoriui, bet dažnai ir platesniam asmenų ratui, nes pareigų neįvykdymas vienoje civilinės teisės grandyje gali sukelti nesklandumų didesnėje prekinės piniginės apyvartos grandyje. Viena tokios prievolės šalis (pažeidėjas) už pažeidimą patiria įstatymuose numatytas sankcijas, kita šalis (nukentėjusysis) gali taikyti šias sankcijas arba reikalauti, kad jas taikytų atitinkama valstybinė arba visuomeninė institucija (teismas, arbitražas ir kt.). Skirtingais gyvavimo laikotarpiais teorinių doktrinų atstovai teisinės atsakomybės sampratą aiškino nevienodai. Vieni šaltiniai atsakomybę apibrėžia kaip tam tikrą asmens būklę, kurioje asmuo yra atsakingas už galimą ar faktišką žalą ar delikto padarymą, arba atsakomybė yra tiesiog sutapatinama su bausme. Kituose veikaluose teisinė atsakomybė nusakoma kaip asmens pažeisto teisinio statuso atkūrimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis45.34 KB
Autoriussaida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasH. Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilines atsakomybes taikymo salygos (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą