Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinės atsakomybės taikymo sąlygos (2)

Civilinės atsakomybės taikymo sąlygos (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Civilinės atsakomybės sąvoka. Civilinės atsakomybės formos. Civilinės atsakomybės taikymo sąlygos. Neteisėti veiksmai. Kaltė. Kaltės formos. Objektyviosios civilinės atsakomybės teorija. Žala. Žalos rūšys. Turtinė žala. Žalos atlyginimo būdai. Neturtinė žala. Priežastinis ryšys. Netesybų išieškojimas. Aplinkybės, kurioms esant civilinė atsakomybė gali būti netaikoma arba nuo jos atleidžiama. Civilinės atsakomybės taikymas už žalą, padarytą dėl sveikatos sužalojimo. Civilinės atsakomybės taikymas samdančiam darbuotojus asmeniui, už žalą, atsiradusią dėl jo darbuotojų kaltės. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos valstybei ir jos tautai, savo gyvenimą grindžiančiai demokratiniais teisės principais, svarbiausio dokumento – Lietuvos Respublikos Konstitucijos – 28 straipsnyje įtvirtinta kiekvieno piliečio teisė įgyvendinti savo teises ir naudotis laisvėmis, bet tai privaloma daryti laikantis valstybės įstatymų ir nepažeidžiant kito asmens teisių bei laisvių. Tačiau naivu būtų manyti, kad realiame gyvenime visi asmenys, įgyvendindami savo teises, siekdami sau naudos(materialios ar nematerialios), vienaip ar kitaip elgdamiesi įvairiose gyvenimo situacijose visuomet pagalvos, ar savo veiksmais nesusiaurina kito asmens teisių ir ar nepadaro žalos. Taip galėtų būti tik idealiame gyvenime, nes neįmanoma, o daug dažniau ir nenorima apie tai susimąstyti. Todėl teisių pažeidimų neišvengiama. O tam, kad būtų apgintos pažeistos nukentėjusiųjų asmenų teisės, egzistuoja Civilinės atsakomybės institutas. Šio instituto svarbos neįmanoma nepabrėžti: jo dėka nukentėjusioji šalis sužino, kaip apginti savo pažeistas turtinio pobūdžio teises.
Kursinio darbo tikslas – išsiaiškinti civilinės atsakomybės taikymo sąlygų esmę, išskiriant ją iš kitų atsakomybės rūšių ir pabrėžiant jos ypatumus ir svarbą kiekvieno civilinių teisinių santykių subjekto gyvenimo atvejais. Apžvelgdami konkrečius teismų praktikos teisinius dokumentus, įsigilinsime į tam tikrus atvejus, kuriems sureguliuoti neužtenka vien tik Lietuvos respublikos civilinio kodekso normų.


Civilinė atsakomybė - tai turtinė prievolė, kurios viena šalis turi teisę reikalauti atlyginti nuostolius (žalą) ar sumokėti netesybas (baudą, delspinigius), o kita šalis privalo atlyginti padarytus nuostolius (žalą) ar sumokėti netesybas (baudą, delspinigius). Civilinė atsakomybė yra dviejų rūšių: sutartinė ir deliktinė. Sutartinė civilinė atsakomybė yra turtinė prievolė, kuri atsiranda dėl to, kad neįvykdoma ar netinkamai įvykdoma sutartis, kurios viena šalis turi teisę reikalauti nuostolių atlyginimo ar netesybų (sumokėti baudą, delspinigius), o kita šalis privalo atlyginti dėl sutarties neįvykdymo ar netinkamo įvykdymo padarytus nuostolius arba sumokėti netesybas (baudą, delspinigius). Deliktinė civilinė atsakomybė yra turtinė prievolė, atsirandanti dėl žalos, kuri nesusijusi su sutartiniais santykiais, išskyrus atvejus, kai įstatymai nustato, kad deliktinė atsakomybė atsiranda ir dėl žalos, susijusios su sutartiniais santykiais.
Svarbu suprasti, kuo skiriasi civilinė atsakomybė nuo kitų teisinių gynybos būdų. Civilinė atsakomybė visada atsiranda, kaip papildomas teisinis santykis, pažeidus pagrindinį teisinį santykį, turintis neigiamas turtines pasekmes. Taigi tai ir yra vienas iš esminių skirtumų nuo kitų teisinių gynybos būdų. Kai kurie civilinių teisių gynimo būdai gali atsirasti dar neatsiradus teisės pažeidimui, jei yra realus pavojus. Tuo tarpu civilinė atsakomybė gali atsirasti tik jau realiai pažeidus teises.
Siekiant trumpai ir konkrečiai paaiškinti civilinės atsakomybės sąvoką, galime išskirti pagrindinius apibendrinančius bruožus:
1. Atsakomybė – tai sankcija, kuri nustatoma įstatymu ar aptariama sutartyje;
2. Atsakomybės atsiradimo pagrindas yra teisės pažeidimas;
3. Atsakomybe pasireiškiančios nenaudingos turtinės pasekmės teisės pažeidėjui, tiesiogiai proporcingos jo padarytai žalai;
4. Atsakomybė gali būti arba papildoma, arba nauja prievolė;
5. Atsakomybė įgyvendinama valstybės prievarta arba galimybe ją taikyti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis32.24 KB
Autoriusgileim
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasH. Šadžius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilines atsakomybes taikymo salygos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą