Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Kardomųjų priemonių samprata

Kardomųjų priemonių samprata

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įžanga. Kardomųjų priemonių samprata baudžiamajame procese. Kardomųjų priemonių rūšys ir reikšmė. Kardomųjų priemonių taikymo tendencijos įsigaliojus naujajam baudžiamojo proceso kodeksui. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinio teisėsaugos pareigūno pagrindinis tikslas nepasiklysti tarp teisingumo ir teisėtumo principų, o pasikliaujant išmintimi, rasti optimalų variantą nustatant šių principų santykį.
Taipogi teisėsaugos pareigūnai turi optimaliai garantuoti žmogaus teises, suderinti visuomenės bei atskiro individo interesus. Teisėtumo laikymasis – žmogaus teisių užtikrinimo garantas, teisingumo – žmogaus, bei pačios visuomenės moralės normų užtikrinimo garantas. Kad teisėtumas būtų žmogaus teisių užtikrinimo garantas, kad įstatymuose išdėstytos teisinės normos nepažeistų žmogaus teisių, be išimčių turima laikytis nenukrypstamo jų taikymo. Be to, pats įstatymas turi būti įgyvendinamas teisėtomis priemonėmis, nepažeidžiant žmogaus teisių ir neaukojant jų siauriems, žinybiniams interesams.
Reikia pažymėti, jog baudžiamasis persekiojimas iš esmės neįmanomas, netaikant kardomųjų priemonių, tačiau jų taikymas nepateisinamas, kuomet yra pažeidžiamos pagrindinės žmogaus teisės ir laisvės, kurios yra įtvirtintos ne tik žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje, bet ir LR Konstitucijoje, bei kituose pagrindiniuose įstatymuose.
Mano pasirinkta tema yra aktuali, nes su kardomųjų priemonių skyrimu surištas daugelio teisėsaugos pareigūnų darbas.
Kadangi ši tema yra pakankamai plati, nes kardomosios priemonės priklauso baudžiamojo proceso procesinėms prievartos priemonėms, pasistengsiu gan siaurame formate apžvelgti kardomųjų priemonių vietą baudžiamajame procese, jų esmę ir rūšis, bei paanalizuosiu pagrindinius aspektus, susijusius su naujojo LR BPK įsigaliojimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-22
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.41 KB
AutoriusZilvinas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kardomuju priemoniu samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą