Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimo padarymo stadijos

Nusikaltimo padarymo stadijos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Nusikaltimo padarymo stadijų sąvoka. Rengimasis daryti nusikaltimą. Pasikėsinimas ir nusikaltimo darymo pradžia. Pasikėsinimo rūšys. Baigtinis ir nebaigtinis pasikėsinimas. Tinkamas ir netinkamas pasikėsinimas. Pabaigtas nusikaltimas. Problemos praktikoje kvalifikuojant nusikaltimus. Pasikėsinimo atribojimas nuo rengimosi padaryti nusikaltimą. Baigtinio nusikaltimo atribojimas nuo pasikėsinimo. Pasikėsinimo atribojimas nuo sutampančių baigtinių nusikaltimų. Išvados.

Ištrauka

Nusikaltimas. Remiantis Lietuvos Respublikos BK 11 straipsniu, nusikaltimas yra pavojinga ir šiame kodekse uždrausta veika (veikimas ar neveikimas), už kurią numatyta laisvės atėmimo bausmė.
Nusikaltimu laikoma tik tokia veika, kuri yra padaroma kaltai. Kai nėra kaltės – nėra ir nusikaltimo.
Nusikaltimas gali būti nagrinėjamas įvairiais aspektais: kaip atitinkamas poelgis, kaip socialinio gyvenimo reiškinys, kaip asmens savybių, jo charakterio bruožų pasekmė. Visų pirma nusikaltimas gali būti nagrinėjamas teisine prasme, t.y. nustatant tam tikros veiklos požymius, atskleidžiant šių požymių turinį. Antra, nusikaltimas gali būti nagrinėjamas sociologine prasme, t.y. tiriant išorines priežastis ir sąlygas, nulemiančias nusikaltimo padarymą. Trečia, nusikaltimas gali būti nagrinėjamas antropologine prasme, t.y. išskiriant nusikaltimą padariusio asmens charakterio bruožus, jo savybes bei parodant jų įtaką nusikalstamos veikos padarymui.
Baudžiamajai teisei yra reikšmingas nusikaltimo kaip atitinkamos veikos požymių atskleidimas ir jų formalizavimas įstatyme.
Nusikaltimu gali būti laikoma tik sąmoninga veika. Bet ne bet kokia, o tik pavojinga. Šiame darbe trumpai apžvelgsime nusikalstamos veikos stadijas ir formas.
Galbūt ši tema ir paskatino mane plačiau pažvelgti į nusikaltimus, jų padarymo stadijas. Šiuolaikiniame pasaulyje ši tema labai aktuali. Kas dieną įvyksta daug įvairių nusikaltimų, kuriuos analizuoja teisėsaugos institucijos, nusikaltimus tiriantys asmenys.
Šiame darbe aš pasistengsiu apžvelgti nusikaltimų požymius ir jų padarymo stadijas.
Šio darbo tikslas yra išnagrinėti temą nusikalstamos veikos stadijas ir praktikoje kylančias kvalifikavimo problemos. Tema yra labai aktuali, tačiau šia tema nedaug parašyta mokslinių darbų. Tačiau nusikalstamos veikos stadijas ir kvalifikavimo problemos klausimai labai dažnai sprendžiami teisme ir kituose teisėsaugos institucijose. Teisingas jo sprendimas, iš vienos pusės, leidžia nukenksminti visus tos, kurie dalyvavo nusikalstamos veikos padaryme, o iš kitos pusės išvengti nepagristo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn fizinių asmenų, kurie nevykdė nusikalstamos veikos.
Į darbo uždavinius įeina: išnagrinėti nusikalstamos veikos stadijas požymius, kurios reikia žinoti kvalifikuojant nusikalstamą veiką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-23
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis29.08 KB
Autoriusramunas
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimo padarymo stadijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą