Išplėstinė paieška
 
 
 

Emocijų valdymas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įžanga. Emocijų valdymas. Emocinio intelekto svarba šiuolaikinėje organizacijoje. Kam emocinis valdymas reikalingas vadovams. Išvados.

Ištrauka

Mano savarankiško darbo užduoties tema yra "Emocijų valdymas ".
Šio darbo tikslas – išanalizuoti emocijų valdymo literatūrą. Namų darbo pradžioje trumpas paaiškinimas, ką vadiname emocija? Didžioji dalis namų darbe yra apie emocijų valdymą.
Išsami ir aiški medžiaga Jus supažindins su emociniu intelektu, kam emocinis valdymas reikalingas vadovams.
Emocijos yra tam tikru momentu kylantys išgyvenimai, kurie parodo, kaip žmogus vertina situaciją, susijusią su jo poreikių patenkinimu tuo metu.
Žmogaus emocijos priklauso nuo to, kaip jis vertina situaciją ir kokią jai teikia reikšmę. Gebėjimas valdyti jausmus, pakreipti juos tinkama linkme labiausiai priklauso nuo savivokos.Tai gebėjimas nuraminti save, nuslopinti kylantį nerimą, išsklaidyti liūdesį ar susierzinimą. Stokojantieji šio gebėjimo žmonės be paliovos priešinasi nevilčiai, o turintieji jo su kaupu, užklupus gyvenimo negandoms, greit atgauna pusiausvyrą.
Platonas teigė, jog pažinimą visur lydi jausmai; jie - viena iš proto dalių. Tačiau tas pats Platonas buvo vienas iš pirmųjų iškėlusių mintį, kad jausmai simbolizuoja primityvesnį, gyvuliškąjį mūsų pradą ir yra nesuderinami su mąstymu. Šią mintį vėliau patvirtino Froidas ir jo pasekėjai. Taigi požiūris, kad emocijos trukdo mąstymui, gyvuoja iki šiol.
Tačiau šiuolaikinėse organizacijose vis dėlto prisiminta, jog turime ne tik loginį mąstymą, bet ir jausmus, kurie taip pat gali būti naudojami tiek protingai, tiek neprotingai. O protingas jų panaudojimas gali tapti dideliu privalumu ir pranašumu prieš kitus asmenis, mažiau efektyviai naudojančius emocijas ir nesugebančius jų valdyti taip, kaip tai jiems yra naudingiausia.
"Palik emocijas namie, o darbe vadovaukis tik loginiu mąstymu..." - jau pasenęs požiūris. Dabar jau neabejojama, kad sugebėjimas panaudoti emocijas darbe gali būti būtent tas trūkstamas elementas, kuris padės kur kas efektyviau bendrauti tarpusavyje, greičiau spręsti problemas ir įgyti daugiau įtakos kitiems žmonėms.
Itin populiari tapo emocinio intelekto sąvoka – ji patraukė tiek mokslininkų, psichologų, tiek visos visuomenės dėmesį. Visame pasaulyje išgarsėjo Danielio Golemano knyga, plačiajai visuomenei pasakojanti apie emocinį intelektą ir apie tai, kuo jis mums svarbus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-29
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis22 KB
AutoriusSonata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emociju valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą