Išplėstinė paieška
 
 
 

Emocinis intelektas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Intelekto sąvoka. Emocinio intelekto sąvoka. Emocijos. Emocijų kilmė, komponentai, klasifikavimas. Emocinio intelekto vaidmuo proto ugdyme. Emocijos darbe: trukdys ar sėkmės garantas? Emocinio intelekto svarba šiuolaikinėje organizacijoje. Kam emocinis intelektas reikalingas vadovams. Teatro meno įtaka emociniam žmogaus stabilumui. Pyktį mažinančių pratimų žaidimai. Charakterio kūrimo žaidimai. Išvados.

Ištrauka

Pastaraisiais dešimtmečiais asmenybės adaptyvumo ir socialinio elgesio efektyvumo problemos atsidūrė tyrinėtojų dėmesio centre. Socialinio elgesio analizei vartojamos pačios įvairiausios sąvokos: socialinė kompetencija, socialinis intelektas, tarpasmeninis intelektas, komunikacinė kompetencija ir pan. Vienas naujausių – emocinio intelekto – konstruktų įsitvirtino psichologijoje visai neseniai. Įsitvirtina nuomonė, kad emocinis intelektas gali būti netgi svarbesnis nei intelekto koeficientas siekiant tikslų.
Taigi, šio namų darbo tikslas- pirma, apibrėžti intelekto, emocinio intelekto sąvokas. Toliau, apibendrinamos emocijos, pateikiama jų klasifikacija, taip pat, motyvuojamas emocinio intelekto vaidmuo proto ugdyme. Kadangi tai yra darbas reikalingas atlikti vienai universiteto studijų disciplinai, tai būtent dėl šios priežasties pateikiami argumentai, kuo emocinis intelektas svarbus darbo aplinkoje. Galiausiai pateikiamas teatro meno pavyzdys kaip viena iš galimybių ugdyti emocinį intelektą.
Kohlbergas įrodinėjo, kad moralinė sąmonė įtakoja asmens intelektinių gebėjimų apimtį ir jų plėtotę. Taigi yra trys asmens kokybės rodikliai: moralinės sąmonės stadija, intelekto koeficientas, emocinės brandos koeficientas. Pažymėjus moralinę sąmonę (MS), intelekto koeficientą (IQ) ir emocinės išmanos koeficientą (EQ), galima pavaizduoti anot Platono, skirtybių harmoniją, arba-kitaip vadinamą-idealų būvį, asmens kokybės schemą.
Aukštos moralinės, faktiškai – etinės, sąmonės asmenys turi realistišką ir tvirtą savimonę, yra atsakingi, suvokia savojo pažinimo ribas, būtinybę kontroliuoti ir valdyti emocijas, žino saviugdos būtinumą per visą gyvenimą, vertina sąžinę, teisingumą, kritiškai ir kūrybingai žvelgia į tikrovę
Intelektas - žmogaus sugebėjimas tikslingai veikti, racionaliai mąstyti, panaudoti turimą atirtį.
Daugelis šio fenomeno tyrinėtojų mano, kad pagrindinis intelekto bruožas yra sugebėjimas greitai susigaudyti naujoje situacijoje. Ne mažiau svarbūs ir tokie jo komponentai:
• erudicija-žinojimas apie viską po truputį ir apie truputį-viską;
• sugebėjimas logiškai mąstyti;
• mokėjimas suprasti žmones.
Aukštojoje kultūroje yra įsigalėję reikalavimai: savižinai, savianalizei, savų įgymių, galių, gebėjimų pažinimui, išplėtojimui, pritaikymui. Taip pat negalima į jausmus ir emocijas žiūrėti atsainiai. Emocinis intelektas – ypač svarbus gebėjimas, pasireiškiantis:
• pripažįstant savo jausmus. Savivoka, jausmo atpažinimas jo reiškimosi metu yra emocinio intelekto pamatas;
• valdant emocijas. Gebėjimas valdyti jausmus, pakreipti juos tinkama linkme labiausiai priklauso nuo savivokos;
• siekiant tikslo. Siekiant užsibrėžto tikslo, svarbu suvaldyti savo jausmus, kad išliktume dėmesingi, kryptingai elgtumėmės, gerai atliktume darbą ir būtume kūrybingi;
• įžvelgiant kitų žmonių jausmus. Empatija, gebėjimas įsijausti į kito žmogaus būseną, tai dar viena iš emocinės savivokos kylanti savybė, būtina bendraujant;
• žmonių tarpusavio santykiuose. Bendravimo menas glaudžiai susijęs su gebėjimu valdyti kitų žmonių jausmus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-06
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis25.31 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emocinis intelektas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą