Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Įvaizdžio arba įspūdžio kūrimas

Įvaizdžio arba įspūdžio kūrimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Įvaizdžio formavimasis. Įvaizdžio išsaugojimas ir koregavimas. Savojo įspūdžio pateikimas kitiems arba prisistatymas. Išvados.

Ištrauka

Mes, savaime suprantama, jaučiame, kad kažkas stengiasi mus įvertinti, susidaryti apie mus nuomonę, todėl viešumoje mes stengiamės atrodyti ir elgtis taip, kad kiti susidarytų apie mus tokį įspūdį, kokiu būtume patenkinti. Kitaip sakant, aplinkinių akyse mes kuriame savo įvaizdį.
Įspūdžio ar įvaizdžio kūrimas – tai procesas, kurio metu asmuo organizuoja savo elgesį viešumoje taip, kad sukurtų vienokį ar kitokį įspūdį ar įvaizdį aplinkiniams (Goffman, 1959, cit. Pagal: Valionienė, 1998).
Tai, kaip mus suvokia aplinkiniai ir tai, kaip mes vertiname patys save, priklauso nuo mūsų įvaizdžio. Jeigu atrodome gerai, mes labiau savimi pasitikime, didžiuojamės ir jaučiame kitų pritarimą. Mūsų įvaizdis lemia darbo rodiklius. Kai atrodome gerai, susilaukiame didesnio aplinkinių pripažinimo, nes darome jiems malonų įspūdį. Kartais mus pagiria: "tu puikiai atrodai" ar "esi geros formos " ir t.t. tai pakelia mūsų nuotaiką, o nuo nuotaikos, jausmų, nuo viso psichinio gyvenimo priklauso mūsų darbingumas.
Šio referato tikslas yra pasitelkiant literatūrą apžvelgti elementus, iš kurių formuojasi mūsų įvaizdžio kūrimas, taip pat atskleisti būdus ir priemones, kaip reiktų išsaugoti susikurtą įvaizdį ar jį pakoreguoti, supažindinti su asmenybės prisistatymu ir jo reikšme.
Įspūdį apie tai, kaip mes atrodome kitų akimis susidarome panašiai kaip ir įspūdį apie kitus: bandome pažvelgti į save iš šalies, taip, tarsi žiūrėtume iš kito žmogaus pozicijų. Savasis įvaizdis yra mūsų supratimas apie tai, kaip mus suvokia kiti. Kad susiformuotų savasis įvaizdis, būtini šie faktoriai.
Kontroliuoti kitų žmonių apie mus susidaromą įspūdį esame verčiami nesaugumo jausmo ir nerimo, kuris kyla, kai pasijuntame stebimi ir vertinami. Tai ypač svarbu tuomet, kai atsiduriame dėmesio centre – viešai stebimoje pozicijoje (pavyzdžiui, kalbėdami prieš auditoriją) arba "naujoko" vaidmenyje (pavyzdžiui, esame pristatyti naujam žmonių ratui). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-13
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.03 KB
Autoriusineta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivaizdzio arba ispudzio kurimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą