Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Paauglio biologinis brendimas (lyčių skirtumai)

Paauglio biologinis brendimas (lyčių skirtumai)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Lyčių skirtumai. Priešlaikinis lytinis brendimas. Vėluojantis lytinis brendimas. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus vystymąsi sudaro įvairios amžiaus pakopos. Žmogaus gyvenimas neatskiriamas nuo kokybinių jo amžiaus tarpsnių ypatybių. Amžiaus tarpsnis - tai žmogaus gyvenimo atkarpa, vertinama chronologiniu (laiko) požiūriu. Ji žymi skirtingus ir dažnai prieštaringus žmogaus gyvenimo laikotarpius. Kiekvienas amžiaus tarpsnis turi tik jam būdingų bruožų, kurie ilgainiui kinta, suteikdami žmogaus elgesiui naujų formą. Tarp vieno ir kito tarpsnio įsiterpia perėjimo fazė. Kai vieni psichikos ypatumai pasidaro nebe tokie reikšmingi, atsiranda kiti, ir jiems tenka pagrindinis svoris asmenybės struktūroje. Paauglystė - savo nepriklausomybės ribų plėtimo amžius. Šio amžiaus tarpsnio ribos yra labai sąlygiškos. Dažniausiai yra nurodoma, jog paauglystės trukmė – nuo 12 iki 18 metų. Būtent paauglystėje įvyksta reikšmingi fiziologiniai organizmo kitimai, prasideda lytinis brendimas.
Jau ankstyvoje vaikystėje berniukai ir mergaitės pradedami auklėti diegiant jiems "tai tik mergaitėm" arba "tai tinka tik berniukams". Todėl tradiciniuose darželiuose mergaitės yra skatinamos žaisti su lėlėmis, o berniukai su mašinomis ir kaladėlėmis. Tačiau čia slypi pavojus neleisti atsiskleisti unikaliems augančio žmogaus sugebėjimams. Galima teigti, kad specializuotas auklėjimas arba mergaičių kreipimas į vieną pusę, o berniukų į kitą, daro žalą. Tvirtos nuostatos, kas vyriška, o kas moteriška, daro žmones infantiliai priklausomus vieną nuo kito.
"Mergaičių ir berniukų fizinis ir lytinis brendimas įvairiais amžiaus tarpsniais smarkiai skiriasi, ypač ši problema tampa aktuali paauglystės laikotarpiu. Berniukų brendimas yra maždaug dviem metais vėlesnis negu merginų" (2, 68 p.). Mokyklose surenkami vienodo amžiaus mokiniai. Ankstesnis merginų brendimas sudaro sąlygas jų persvarai tarp berniukų, merginos tampa socialiai brandesnėmis. Į ankstesnį mergaičių brendimą ugdymo institucijose ne visada teisingai reaguojama. Iš bręstančių mergaičių tikimąsi brandesnių intelekto savybių, keliami didesni reikalavimai. Tai leidžia mergaitėms pajusti išskirtinumą nuo berniukų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis13.08 KB
Autoriusjolita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasasist. J. Damaševičiūtė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paauglio biologinis brendimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • asist. J. Damaševičiūtė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą