Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>"Trukdymas sau": lyčių skirtumai

"Trukdymas sau": lyčių skirtumai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Lyčių skirtumai "trukdant sau". "Trukdymas sau" priklausomumas nuo susitelkimo į save ir lyties. Susitelkimas į save ir savęs vertinimas. Eksperimento tikslai ir rezultatai. Lyčių skirtumai, vertinant "trukdymą-sau". "Berniokiškumas" (laddishness). "Trukdymo sau" moterų strategija – priešmenstruacinis sindromas. "Trukdymas-sau" ir perfekcionizmas. Apibendrinimas.

Ištrauka

"Trukdymas sau" (self – handicapping) yra apibrėžiamas kaip sąmoningi ar pasąmoningi verbaliniai ar išorinio elgesio veiksmai, kuriais žmogus kenkia pats sau (Jones, Berglas, 1978; cit pgl. Suslavičius, 1998). Taigi šiuo reiškiniu norima ekstenalizuoti nesėkmę (priskirti kaltę aplinkai dėl nesėkmės) ir internalizuoti sėkmę ( jei pasiseka, "aš" daugiausia prie to prisidėjo) (http://en.wikipedia.org/wiki/Self-handicapping, 2005).
Pasak tyrimo, žmonės kuria, siekia kliūčių, kurios pablogina asmens atlikimą, mat juo gali būtų sulaukta nesėkmės. Vieno tyrimo metu dalyviams buvo duotas teigiamas atgalinis ryšys, kai užduotys buvo labai sunkios, nepaisant, kaip tiriamasis atliko tą užduotį. Tiriamiesiems buvo duota galimybė pasirinkti tarp "atlikimą gerinančių vaistų" ir tų, kurie atlikimą slopina. Tie individai, kurie gavo sunkesnes užduotis, buvo linkę naudoti atlikimą slopinančius vaistus, o tie, kurie gavo lengvesnes užduotis, buvo linkę pasirinkti skatinamųjų vaistų. Tikinama, jog tiriamieji, gavę sunkesnes užduotis, išsirinko slopinančius vaistus dėl to, kad ieškojo išorinio priskyrimo ( pasiteisinimo) dėl laukiamo savo pačių prasto atlikimo (http://en.wikipedia.org/wiki/Self-handicapping, 2005).
"Trukdymu sau" žmogus gali mažinti sėkmės galimybę ir tyčia bloginti savo atlikimą tam, jog būtų išvengta rizikos. Tad vienas pagrindinių "trukdymo sau" tikslų yra apsaugoti ego ir savigarbą (http://en.wikipedia.org/wiki/Self-handicapping, 2005).
Kai tiriamieji numatė, jog galima nesėkmė, jei per daug ir pernelyg:
Sumažino ruošimąsi sportinei rungčiai
Mažiau ruošėsi egzaminui
Įdėjo mažiau pastangų
Davė oponentui daugiau šansų būti pranašesniam
Sumažino lūkesčius.
Daugelis tyrimų rodo, jog vyrai naudoja "trukdymą sau" dažniau ir pastoviau nei moterys daugelyje kontekstų – nuo sporto iki testų, vertinančių socialinius gebėjimus (Berglas and Jones, 1978; Harris and Snyder, 1986; Hirt, McCrea and Kimble,
2000; Midgley and Urdan, 1995; Rhodewalt and Davison, 1986: Rhodewalt and Hill 1995; Snyder, Smith, Augelli and Ingram, 1985; Shepperd and Arkin, 1989; Urdan, Midgley, and Anderman, 1998 cit. pgl. Kimble, Charles, Hirt, Edward, 2005 ). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis32.81 KB
Autoriusdovile
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Trukdymas sau lyciu skirtumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą