Išplėstinė paieška
 
 
 

Homoseksualumas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Seksualinė orientacija. Psichoanalizė. Alfredas Kinsey’us. Konsultavimas. Konsultuojant galima išskirti 3 etapus. Sąmoningumą didinanti konsultavimo teorija. Sąmoningumą didinantis konsultavimo metodas. Sprendimo siekianti konsultavimo teorija (Steve Shaser). Psichologinio konsultavimo apibrėžimas ir tikslai. Psichologinio konsultavimo ir psichoterapijos sąsajos. Konsultavimo proceso struktūra. Konsultanto pagalbos priemonės. Seksualinės problemos. Vyrų seksualiniai sutrikimai. Moterų seksualiniai sutrikimai. Seksualiniai nuokrypiai. Pokalbis su klientu. Homofobija.

Ištrauka

Heteroseksualumo kaip vienintelės priimtinos seksualinės išraiškos formos propagavimas yra tiesiogiai susijęs su platesniais lyčių santykiais mūsų visuomenėje. Šeima, paremta heteroseksualinėmis vedybomis, propaguojama ir pateikiama kaip vienintelė vertinga visuomenės ląstelė. Kitokia seksualumo išraiška, seksas kaip malonumas ir bet koks bandymas atskirti seksualumą nuo dauginimosi suvokiami kaip grėsmė visuomeninei santvarkai.
Gėjai ir lesbietės ilgai buvo nematoma mažuma, veikiama paplitusių visuomenės prietarų ir įteisintos diskriminacijos. Nepaisant konstitucinių lygybės ir privatumo garantijų , homoseksualūs santykiai buvo baudžiami iki 1993 metų birželio 11 dienos. Lietuva paskutinė iš trijų pabaltijo valstybių panaikino Sovietinio Baudžiamojo kodekso straipsnio dalį, numatančią laisvės atėmimą už savanoriškus dviejų vyrų lytinius santykius. Lietuvoje nėra įstatymų, kurie gintų homoseksualius žmones nuo diskriminacijos.
Yra daug nuomonių apie gėjus ir lesbietes. Pagrindinės jų, kad jie yra "nenatūralūs", jie psichiškai nesveiki, sutrikusi jų hormonų apytaka, jie pavojingi visuomenei, jie pasmerkti Biblijos ir pan. Tačiau įvairių kultūrų tyrinėjimai rodo , kad homoseksualumas plačiai paplitęs įvairiose pasaulio visuomenėse. Yra antropologinių ir istorinių duomenų, kad homoseksualumas buvo įprastas reiškinys Vakaruose iki Krikščionybės eros. J.Boswellas mano, kad I-as Krikščionybės tūkstantmetis buvo gana tolerantiškas. Tik šv.Akviniečio laikais, t.y. XIII amžiuje, homoseksualumas buvo pasmerktas kartu su kitomis seksualinėmis nuodėmėmis – nevedybiniais santykiais ir ne giminės pratęsimo santykiais.
Kas anksčiau buvo laikoma nuodėme, vėliau tapo nusikaltimu, o dabar bandoma įtikinti esant liga.
Foucoulto nuomone, homoseksualumas kaip psichiatrijos, psichologijos ir medicinos kategorija atsirado apie 1870 metus. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje dauguma sveikatos profesionalų nebelaiko homoseksualumo sutrikimu. Amerikos psichiatrijos asociacija išbraukė homoseksualumą iš psichinių ligų sąrašo dar 1773 metais, konstatuodama, kad homoseksualumas neturi poveikio protavimui, stabilumui, patikimumui ar bendriems socialiniems ar profesiniams sugebėjimams. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) 1988 metais taipogi nusprendė homoseksualumą išbraukti iš ligų sąrašo.
Seksualinė orientacija – socialinis reiškinys. J.Katzo nuomone, visas seksualumas yra sąlyginis dalykas, įtakojamas ir įgaunantis prasmę bei pobūdį pagal jo padėtį laike ir socialinėje erdvėje. Lytis tų, prie kurių traukia asmenį, tampa svarbi tik tada, kai visuomenė jai suteikia svarbą.(internetas).

Vilniaus universitete yra Lyčių studijų centras (LSC) – pirmasis Baltijos valstybėse – įkurtas 1992 metais. Šiandien jis veikia kaip tarpdisciplininis lyčių studijų ir mokslų tyrimo centras; LSC taip pat dalyvauja formuojant lyčių politiką Lietuvoje.(internetas)

Freudas buvo pirmasis ir žymiausias gydytojas, siekęs suprasti ir gydyti liguistą žmogaus būseną. Jo tyrimų objektu buvo pagalbos ieškantys nelaimingi žmonės, todėl visos jo įžvalgos atėjo iš konsultacinio kabineto ir ligoninės.
Nuoseklios teorijos apie potraukį savo lyčiai frudas nesukūrė. Vienas ekspertas freudo darbuose įžvelgia keturias atskiras homoseksualumo teorijas. Savo teorijas šiuo klausimu jis mėgino nusakyti bendrais bruožais: homoseksualistai ( invertai) vaikystėje būna patyrę trumpalaikį, bet labai stiprų fiksavimąsi į savo motiną, o vėliau jį įveikę susitapatina su motetrimi, suprasdai save kaip seksualinį objektą, tai yra narcisizmo skatinami ima ieškoti į save panašių jaunuolių, kuriuos galėtų mylėti tair, kaip juos kadais mylėjo motina. Įkyrios mintys apie vyrus rodo jų nerimstantį norą atitrūkti nuo oters. Homoseksualizmą ( bent vyrų ), kaip ir kitus psichologinius simptomus, Freudas kildino iš nenormalių išgyvenimų vaikystėje bei neišspręstų seksualinių konfliktų, kurie brandos amžiuje neišvengiamai išryškėja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-12
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis31.19 KB
AutoriusJelena
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Homoseksualumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą