Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>IP maršrutizacija

IP maršrutizacija

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Ip tinklai. Potinkliai. Vartai (gateway). Metriniai duomenys. Maršrutizavimo lentelės. Ip protokolas. IP adresavimas. ARP ir RARP protokolai. Srauto persiuntimas maršrutizatoriuje. Statiniai, dinaminiai, maršrutai. RipV1, rip 2v. Inter-Gateway Routing Protocol (IGRP). Maršrutizavimo metodų klasifikacija. Vienalygiai ir hierarchiniai metodai. Atstumo vektoriaus metodas (Distance vector). Maršruto suradimas, pasirinkimas. Maršrutizavimo kilpos (Routing Loops). Trumpiausio kelio metodas (Link – state). Mišrus subalansuotas metodas (Balanced hybrid). Išvados.

Ištrauka

Šitą temą pasirinkau dėl to, kad tai yra vienas iš didžiausių klausimų, kurį sprendžia kompiuterinių tinklų specialistai.
Kompiuteriniuose tinkluose kurie veikia IP pagrindu maršrutizavimo koncepcija yra pakankamai sudėtinga. Yra įvairiausių protokolų, tinklo sudarymo architektūrų, ir tam taikoma įvairiausia aparatūrinė bei programinė įranga. Neteisingai sukonfigūruota maršrutizacija gali išsireikšti įvairiais neigiamais efektais – kuriuos vadina "juodoji magija", pvz: kilpos. Tai yra visiškai neteisingas apibūdinimas. Jis dažniausiai kyla dėl žinių apie maršrutizavimą trūkumą.
Jei žmogus galės suvokti (objektiškai) ir laikyti mintyse nors keletą fundamentalių maršrutizavimo dalių, bendra maršrutizavimo sąvoka gali būti labai paprasta.
Jeigu jūs galėsite suprasti ir atsiminti šitas fundamentalias dalis, jums nekils problemų su tinklo administravimo arba laukų pakeitimu maršrutizacijos sisteminėse lentelėse ir t.t.

1.1. Ip tinklai
Kai jūs rašote paprastą, ne elektroninį laišką, ant voko jūs nurodote pilną adresą. Adrese nurodote šalį, miestą, pašto indeksą ir t.t. Paskui įmetate į pašto dėžutę. Vietinė pašto tarnyba išsiunčia laišką į nurodytą šalį, ten pašto tarnyba persiunčia į jūsų nurodytą miestą. Ir t.t. Tokios hierarchinės sistemos privalumas yra tame, kad vietinė pašto tarnyba laišką tiesiog nusiunčia sekančiai instancijai nesirūpindama, kokiais keliais jis keliaus po to.

IP tinklai sudaryti labai panašiu principu. Visas Internetas sudarytas iš eilės tinklų. Kiekvienas iš jų veikia autonomiškai. Kiekvienas tokią sistemą gali vykdyti bet kokia maršrutzacija tarp hostų tinklo viduje. Tai tinklo paketui perdavimo uždavinys suprastintas iki tiek, kad reikia tiesiog surasti kelią iki tinklo ir perduoti "sekančiai instancijai". Tai reiškia, kad kai tinklo paketas įteiktas kokiam hostui, kuris randasi tame tinkle, tai tokio paketo apdorojimo jau ėmėsi šitas tinklas. Tinklų pavyzdį galime pamatyti 1 pav. Maršrutizatoriai keičiasi tarnybine informacija tarpusavyje tam, kad ir paketų maršrutai keliautų trumpiausiais arba greičiausiais neapkrautais "keliais".


IP tinklai gali būti padalinti į mažesnius vienetus vadinamus potinkliais (Subnet). Potinkliai suteikia papildomą lankstumą valdant IP tinklus. Potinkliai sudaromi iš kompiuterio adresų dalies atimant dalį bitų ir priskiriant juos potinklių identifikavimui.
Pavyzdžiui, turime B klasės IP adresą 128.10.1.2. Jei tinklas nepadalintas į potinklius, tai tinklo adresas yra 128.10, o kompiuterio adresas lygus 1.2. Jei potinkliui skiriami 8 bitai, tai tinklo adresas išlieka tas pats, potinklio adresas bus lygus 1, o kompiuterio adresas lygus 2. Bitų skaičius, kuris gali būti skirtas potinkliui identifikuoti, gali būti kintamas dydis. Todėl kažkokiu būdu reikia žinoti, ar IP adresas yra padalintas į potinklius, ir jei taip, tai kiek bitų skiriama potinkliui. Potinklio kaukė (Subnet Mask) pasako, kiek bitų skiriama potinkliui identifikuoti. Potinklio kaukė turi tokią pat užrašymo formą kaip ir IP adresas. Potinklio kaukėje yra visi vienetai toje dalyje, kuri atitinka IP adreso tinklo dalį, bei vienetai toje kompiuterių lauw dalyje, kuri skirta identifikuoti tinklą. Pavyzdžiui, turime adresą 128.10.1.2, bet šis adresas neturi potinklių. Tai potinklio kaukė bus lygi 255.255.0.0. Jei potinkliui skiriami 8 bitai, tai potinklio kaukė bus lygi 255.255.255.0. Reikia nepamiršti, kad čia buvo nagrinėjamas B klasės adresas. Kitas pavyzdys. Turime bet kokį A klasės adresą ir norime, kad potinkliui būtų skiriami 8 bitai. Tada potinklio kaukė bus lygi 255.255.0.0.
IP adresų pavyzdžiai:
• IP adresas lygus 10.11.0.0, potinklio kaukė lygi 255.255.0.0. Matome, kad tai yra A klasės adresas. Potinkliui identifikuoti skiriami 8 bitai. Šiuo atveju potinklio adresas, lygus 11, o tinklo – 10. Kadangi IP adreso dalyje skirtoje identifikuoti kompiuteriams yra visi nuliai, tai šis adresas negali būti kompiuterio adresas, o yra tinklo ir potinklio adresas.
• IP adresas lygus 172.16.0.128, potinklio kaukė lygi 255.255.255.192. Matome, kad tai yra B klasės IP adresas. Potinkliui identifikuoti skiriama 10 bitų. Tinklo adresas lygus 172.16, potinklio adresas lygus 0.2, kompiuterio adreso lauke yra visi nuliai.
• IP adresas lygus 172.16.0.191, potinklio kaukė lygi 255.255.255.192. Tai vėl B klasės IP adresas. Potinkliui skiriama 10 bitų. Kompiuterių lauko dalyje yra visi vienetai, todėl šis adresas yra broadcast adresas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis485.28 KB
AutoriusBulbasas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word IP marsrutizacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą